Webinar: Pandemija COVID-19 – nametnuti katalizator napretka ženskog poduzetništva u jadranskoj i jonskoj regiji?

Objavljeno: 22. 01. 2021. , Ažurirano: 24. 01. 2021.

HGK – Županijska komora Split u suradnji s Forumom jadransko-jonskih gospodarskih komora, tajništvom Jadransko-jonske inicijative i grčkim Sveučilištem Ioannina organizira webinar Pandemija COVID-19 – nametnuti katalizator napretka ženskog poduzetništva u jadranskoj i jonskoj regiji?, koji će se održati u petak, 29. siječnja u 16 sati.

Webinar je jedan od tri popratna događaja V. EUSAIR foruma, koji će se održati online, 28. i 29. siječnja 2021.

Cilj je webinara omogućiti razmjenu iskustava i otvoriti raspravu o utjecaju pandemije COVID-19 na poduzetništvo žena. Naime, pandemija je utjecala i na  žene u poduzetništvu, a među najviše pogođene djelatnosti spadaju one u kojima je veći udio žena, poput savjetovanja, obrazovanja, turizma i trgovine. Mnoge su žene samozaposlene ili su vlasnice mikro ili malih poduzeća u visokorizičnim sektorima, na koje je pandemija posebno utjecala. S druge strane, koronakriza je za mnoge poduzetnice predstavljala prekretnicu za njihovo poslovanje, dajući velik poticaj poduzetništvu žena.

Kako su se poduzetnice prilagodile novonastaloj situaciji i preorijentirale svoje poslovanje, koji su primjeri dobre prakse poduzetnica u jadransko-jonskoj regiji, pokazat će webinar na kojem će sudjelovati predstavnice institucija i gospodarstva iz zemalja jadransko-jonskog područja. U ime Hrvatske gospodarske komore, na prvom panelu webinara sudjelovat će Mirjana Čagalj, potpredsjednica HGK za za graditeljstvo i promet.

Program webinara nalazi se u pratećim dokumentima na ovoj stranici, a za više informacija kontakt-osoba u ŽK Split je Antonija Bašić (tel. 021/321-135, e-mail: abasic@hgk.hr).

Prijave se vrše registracijom na POVEZNICI.