Izvor: Facebook, Sisačka biskupija

HGK sa svojim članicama pomaže u sanaciji štete od potresa

Objavljeno: 30. 12. 2020. , Ažurirano: 30. 12. 2020.

Hrvatska gospodarska komora, uz pomoć svojih članica, intenzivno surađuje s predstavnicima Sisačko-moslavačke županije i načelnicima mjesta razorenih potresom kako bi im u što većoj mjeri olakšala posao oko obnove srušenih zgrada i infrastrukture.

"U koordinaciji s lokalnim Stožerom civilne zaštite odmah smo krenuli s organizacijom pomoći za pogođena područja i razradili konkretan plan djelovanja. Prvi korak je logistička organizacija građevinske mehanizacije koju su naše članice odmah nesebično ponudile i koja će pomoći u raščišćavanju gradova. Taj dio je uspješno odrađen pa već danas na teren dolazi preko 200 kamiona s potrebnim strojevima i opremom", istaknuo je predsjednik HGK Luka Burilović koji je u pratnji čelnih ljudi Komore posjetio pogođena mjesta.

"U suradnji s Ministarstvom prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine pomoći ćemo u organizaciji građevinske operative, a nakon raščišćavanja usmjerit ćemo se na nabavku građevinskog materijala i opreme neophodnih za obnovu", kazala je potpredsjednica HGK za graditeljstvo i promet Mirjana Čagalj.

Podsjećamo, i prijevoznici iz udruženja HGK su od samog početka sanacije štete na terenu i nude besplatan prijevoz građanima do privremenih smještaja, volonterima koji iz cijele zelje dolaze pomoći u pogođena područja, kao i pripadnicima dežurnih službi. Članice Udruženja cestovnog teretnog prometa su svoje kamione stavile na raspolaganje za što učinkovitiji prijevoz prikupljene humanitarne pomoći do najpotrebitijih.

Pomoć oko smještaja građana koji su ostali bez krova nad glavom nude i iz Udruženja hotelijera HGK, komorsko Udruženje ugostiteljskih djelatnosti organizira dostavu hrane i namirnica na pogođena područja, a inicijative dolaze i iz brojnih drugih udruženja i zajednica HGK. Komora će svim svojim članicama koje žele na bilo koji način pomoći u obnovi i zbrinjavanju ljudi dati organizacijsku i logističku podršku.

"Naši su poduzetnici, kao i uvijek, pokazali veliko srce i solidarnost kada je najpotrebnije. Hvala im sto puta na tome. Koliko god su nas uzdrmale tragične scene patnje naših sugrađana kojima smo svjedočili zadnjih par dana, toliko ovaj veliki odaziv za pomoć vraća optimizam i ulijeva nadu da ćemo zajedničkim snagama učiniti sve što možemo da se život u Sisku, Petrinji, Glini i svim okolnim mjestima što prije vrati u normalu. Želim izraziti sućut obiteljima stradalih i još jednom od srca zahvaliti svima koji sudjeluju u obnovi", poručio je Burilović.