Online radionica Industrial Innovation Workshop projekta CHAIN REACTIONS

Objavljeno: 31. 08. 2021. , Ažurirano: 01. 09. 2021.

HGK – Županijska komora Zadar, u sklopu projekta CHAIN REACTIONS, u petak, 3. rujna, u 10 sati, organizira online radionicu Industrial Innovation Workshop, na kojemu će se zainteresiranoj publici predstaviti projekt i pilot aktivnosti unutar njega.

Osnovni cilj ovog projekta je razvoj novih inovativnih tehnoloških rješenja kroz pilot aktivnosti na području IT tehnologija, zaštite okoliša i zbrinjavanja otpada, biotehnologije te visoke tehnologije u medicini suradnjom projektnih partnera. Uz Županijsku komoru Zadar iz Hrvatske, partneri iz Poljske, Češke, Slovačke, Mađarske, Slovenije, Njemačke i Italije tehnološki su parkovi, agencije i tvrtke s dugom praksom razvoja visokih tehnologija.

Županijska komora Zadar odabrala je IT sektor kao ključan za provođenje pilot aktivnosti. Jedna od tih aktivnosti je organiziranje radionice na kojoj će stručni predavači reći više o trendovima i inovacijama u IT industriji koji se mogu primijeniti u ostalim sektorima. Radionica je namijenjena mikro, malim i srednjim poduzećima iz prethodno navedenih sektora, javnim ustanovama, studentima i ostalim zainteresiranim dionicima.

Sudionici bi na kraju skupa trebali donijeti zajedničke zaključke o tome gdje se IT sektor trenutno nalazi, gdje postoji mjesta za napredak i kakva je budućnost ovog sektora u narednim godinama u Hrvatskoj.

U prilogu je program događaja (organizator zadržava pravo izmjena), a prijaviti se možete obrascem u nastavku teksta do petka, 3. rujna, u 8 sati. Potom će na vašu e-adresu stići poveznica na online događaj CHAIN REACTIONS - Industrial Innovation Workshop.

Vrijeme Aktivnost
03.09.2021
10:00 - 10:15 Uvodni pozdrav i predstavljanje projekta CHAIN REACTIONS te partnerske mreže; Marko Jović, lokalni koordinator projekta CHAIN REACTIONS, HGK – Županijska komora Zadar
10:15 - 10:45 IT i kako ga iskoristiti; predavač: Ivan Lupić, predsjednik Hrvatskog klastera konkurentnosti ICT industrije
10:45 - 10:55 Pitanja i odgovori
10:55 - 11:25 Izgradnja StartUp ekosustava u doba Industrije 4.0; predavač: Nedeljko Štefanić, Culmena d.o.o.
11:25 - 11:35 Pitanja i odgovori
11:35 - 12:00 Računarstvo i neuroznanost – od istražavanja do primjene; predavač: Marko Šarlija, asistent sa Fakulteta Elektrotehnike i računarstva iz Zagreba
12:00 - 12:10 Pitanja i odgovori
12:10 - 12:40 Inovativna rješenja u industrijskoj automatizaciji; predavač: Kristina Šimunić, HSTEC d.d.
12:40 - 12:50 Pitanja i odgovori