Izvor: Pixabay

Hakerski napadi na proizvodnju – kibernetička sigurnost kroz edukaciju zaposlenika

Objavljeno: 05. 07. 2021. , Ažurirano: 07. 07. 2021.

Kolika je cijena prestanka rada proizvodnje? Kolika vas košta nemogućnost isporuke proizvoda? Upravo takvi scenariji se odvijaju kada dođe do incidenta koji su prouzročili cyber-kriminalci.

U organizaciji Hrvatske gospodarske komore, na ovom kratkom webinaru će vam Tino Šokić, stručnjak za kibernetičku sigurnost, pokazati što čovjek kao najvažnija i najslabija karika u cijelom poslovanju treba učiniti da ne padne na neki jeftin trik i ne prepusti poslovanje kriminalcima.  Webinar je besplatan i održava se u četvrtak, 15. srpnja u 11 sati

Kibernetička i IT sigurnost nisu problem samo IT odjela, već svakog zaposlenika koji ima pristup računalu i internetu. A kako biste sigurnosne prijetnje mogli ukloniti, prvo ih morate znati prepoznati. Stoga je Hrvatska gospodarska komora organizirala radionicu Kibernetička sigurnost u poslovanju na kojoj je stručnjak za to područje Tino Šokić prezentirao najčešće i najznačajnije oblike malicioznog softvera i društvenog inženjeringa.

Neka teme i pitanja kojima ćemo se baviti na predavanju:

• Pregled aktualnih incidenata
  • Kako se obraniti od phishing e-mail napada?
  • Kako izraditi lozinku od 25 znakova, a da je lako pamtljiva?
  • Što učiniti kada dođe do incidenta? (ransomware)

Tino Šokić je stručnjak za kibernetsku sigurnost i privatnost koji je u IT vodama više od deset godina.

Tino_Sokic_HGK_1.JPG
Tino Šokić; Izvor: Privatni album.

Nakon što je pohađao pravni fakultet i dobio certifikat za različita IT područja, Tino je razvio veliku sklonost područjima cybersigurnosti i privatnosti, kao i svim tehnologijama koje nas okružuju i mogućnostima koje nam pružaju. Bavi se informacijskom sigurnošću usmjerenom na čovjeka te svojim predavanjima osposobljava tvrtke za pobijede hakere.

Možete se prijaviti na radionicu ispunjavanjem obrasca u nastavku.