O pravima i obvezama članova uprave u Županijskoj komori Split

Objavljeno: 05. 03. 2018. , Ažurirano: 06. 03. 2018.

Članovi uprava poduzeća svih veličina na radnom su se doručku 1. ožujka u HGK – Županijskoj komori Split mogli informirati o svim aspektima prava i obaveza. Radni doračak organiziran je u suradnji s Međunarodnom trgovačkom komorom (ICC) u Hrvatskoj čije tajništvo djeluje u sklopu HGK. Međunarodna trgovačka komora predstavlja interese hrvatske poslovne zajednice po pitanjima koja se odnose na međunarodnu trgovinu, ali i prenošenje svjetskih iskustava u Hrvatsku.

Sudionicima je predstavljeno kako na zakonom dopušten način urediti odnos članova uprave i društva uz minimalno umanjivanje poreznih i drugih financijskih tereta, uz istovremeno izbjegavanje materijalne, prekršajne i kaznene odgovornosti.

Pozdravivši uime domaćina, Županijske komore Split, direktorica Vesna Friedl izrazila je zadovoljstvo interesom poduzetnika Splitsko-dalmatinske županije za ovu temu: ''Čim postoji interes, postoji i svijest za temu odgovornosti članova uprave u financijskom, poreznom i pravnom smislu''. Porezni savjetnici Vesna Gazić i Dean Cimera iz tvrtke Confida – Zagreb d. o. o. govorili su o financijsko-poreznim aspektima članstva u upravi trgovačkih društava, poput primitaka u novcu i naravi, drugom dohotku, poreznoj optimizaciji i ostalim posebnostima. Odvjetnik Ivan Matić iz Odvjetničkog društva Kallay & Partneri predstavio je pravne aspekte članstva u upravi trgovačkog društva kroz statusni i ugovorni dio, kao i o odgovornosti članova uprave.

Nakon radnog dijela događaja, sudionici su pozvani na doručak gdje se nastavilo s konkretnim pitanjima, primjerima iz prakse te umrežavanjem nazočnih.