Novosti u propisima o zaštiti osobnih podataka (Uredba GDPR) u turističkom sektoru

Objavljeno: 20. 03. 2018. , Ažurirano: 27. 03. 2018.

Zbog velikog interesa i sa željom da omogućimo sudjelovanje svim zainteresiranima, te uz potporu Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije, obavještavamo vas da će se predavanje u Splitu održati na drugoj lokaciji, većih kapaciteta.

Nova lokacija je - Hotel Radisson Blu Resort, Split (Put Trstenika 19).

Ukoliko ste se već prijavili zahvaljujemo, a ukoliko niste prijava je još moguća i obvezna popunjavanjem online prijavnice u nastavku.

Predavanje "Modernizacija zakonodavstva o zaštiti podataka u sustavu turističkog sektora" održat će se u utorak, 27. ožujka, u 10 sati. Registracija sudionika započet će na dan predavanja već u 9.30.

Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Agencijom za zaštitu osobnih podataka (AZOP) organizira niz predavanja o obvezama tvrtki pri zaštiti osobnih podataka radi pružanja potpore trgovačkim društvima iz turističkog sektora u procesu usklađivanja sa zahtjevima Uredbe o zaštiti osobnih podataka (GDPR).

Opća uredba o zaštiti podataka (GDPR) u cijelosti je obvezujuća i primjenjuje se izravno u svim državama članicama od 25. svibnja. Njezine odredbe moraju poštovati svi subjekti koji u sklopu svojih aktivnosti obrađuju osobne podatke fizičkih osoba u Europskoj uniji te u određenim slučajevima i subjekti izvan nje.

Molimo sve zainteresirane turističke tvrtke da se prijave online obrascem u nastavku najkasnije 26. ožujka, do 16 sati. Prijave će se prihvaćati redoslijedom zaprimanja, do popunjavanja kapaciteta dvorane (jedan sudionik po tvrtki).

Kontakt-osoba u Županijskoj komori Split je Nataša Bušić, Odsjek za turizam (e-mail: nbusic@hgk.hr; telefon: 021/321-118).