Nova era prometa 2022.
Objavljeno: 15. 05. 2022.
3. forum o električnim i vozilima na plin, vodik i gorivne članke i rješenjima za održivi razvoj prometa
Stručni skup Nova era prometa održava se u četvrtak, 19. svibnja, u hotelu Aristos, u Buzinu.
Stručni skup s fokusom na električna i vozila na plin (stlačeni, ukapljeni), vodik i gorivne članka, te sva druga rješenjima za održivi razvoj prometa podijeljen je u četiri tematske cjeline:
- Od točke A do...
- Potencijali vodika u transportu – konkurencija elektrifikaciji ili sredstvo za ispunjenje ciljeva
- Rješenja za novi smjer
- Okrugli stol – zeleno kormilo
U prvoj tematskoj cjelini, izlaganje "Prijedlog uredbe o infrastrukturi za alternativna goriva" održat će Marija Korajac, voditeljica Radne skupine za unapređenje zakonodavnog okvira za elektromobilnost Hrvatske gospodarske komore, koja je pokrovitelj skupa.
Program foruma je dostupan u pratećim dokumentima, a dodatne informacije o skupu možete pronaći OVDJE.
Nova era prometa je dio Programa stručnog usavršavanja za razdoblje 2021. – 2022. godine Hrvatske stručno-znanstvene udruge za energetiku, strojarske tehnologije i obnovljive izvore energije (HESO) i tvrtke Energetika marketing (suglasnost Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine od 4. ožujka 2021. godine, klasa: 131-01/21-01/2, ur. broj: 531-01-21-3).