Igor Bobek
Izvor: HGK ŽK Otočac
Autor: Frana Lokas-Mudrovčić

Natječaj "Kompetentnost i razvoj MSP" predstavljen gospodarstvenicima Ličko-senjske županije

Objavljeno: 14. 09. 2016. , Ažurirano: 15. 09. 2016.

U utorak, 14. rujna, održana je prezentacija EU natječaja "Kompetentnost i razvoj malih i srednjih poduzeća" u HGK Županijskoj komori Otočac. Igor Bobek iz Sektora za međunarodne poslove HGK poduzetnicima je prezentirao uvjete ovog  natječaja, točnije kriterije za prihvatljivost prijavitelja, projekata, troškova i aktivnosti.  Posebno je naglašena EU definicija  malih i srednjih poduzeća (MSP)  te su pojašnjeni kriteriji po kojima poduzetnici – MSP mogu prijaviti vlastiti projekt.

Uz ovaj natječaj ukratko je prezentiran i EU natječaj "E-impuls 2016" koji se od uvjeta natječaja "Kompetentnost i razvoj MSP" razlikuje u dijelu koji se odnosi na  iznos i intenzitet minimalne i maksimalne potpore te prihvatljivim prijaviteljima i aktivnostima.

Bobek je istaknuo  da se u natječajima za dodjelu EU sredstava moraju poštivati pravila EU vezane uz samu prihvatljivost projekta, kao i da troškovi i aktivnosti moraju biti jasno definirane te izvršene u potpunosti kako ne bi došlo do povrata sredstava čak i nakon završetka provedbe projektnih aktivnosti.

Uz EU natječaje prezentirane su i usluge Hrvatske gospodarske komore.

sudionici prezentacije.jpg

Sudionici prezentacije