Uzvanici na otvorenju manifestacije Medenjak z Opatije
Izvor: HGK

Nastup Županijske komore Rijeka na manifestaciji Medenjak 'z Opatije 2018.

Objavljeno: 25. 10. 2018. , Ažurirano: 30. 10. 2018.

U sportskoj dvorani „Marino Cvetković“ u Opatiji 26. i 27. listopada 2018. održana je 5. smotra pčelarstva Medenjak 'z Opatije. Manifestacija je održana u organizaciji Udruženja pčelarskih udruga Primorsko-goranske županije te pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović.

Na otvorenju manifestacije prisutnima su se kraćim pozdravnim govorima obratili Nedjeljko Mrakovčić, predsjednik Udruženja pčelarskih udruga Primorsko-goranske županije, Marko Filipović, zamjenik gradonačelnika Rijeke te Melita Raukar, pročelnica Upravnog odjela za turizam, poduzetništvo i ruralni razvoj Primorsko-goranske županije.

Budući da je HGK i ove godine sa zadovoljstvom prihvatio poziv organizatora na potporu u realizaciji ovog projekta te suradnju u promociji pčelarstva, edukacije pčelara i građanstva, prisutne je pozdravio Vidoje Vujić, predsjednik HGK - ŽK Rijeka, naglasivši da je Komora dugogodišnji sponzor manifestacije Medenjak z' Opatije i već dugi niz godina provodi aktivnosti za podizanje svijesti potrošača o važnosti konzumiranja domaćih proizvoda te ističe važnost njihova vizualnog označavanja znakovima kvalitete Izvorno hrvatsko i Hrvatska kvaliteta.

Medenjak z opatije stand HGK.jpg

Štand HGK; Izvor: HGK; Snimio: .

Prvog dana manifestacije održana je i 12. ocjenjivačka izložba meda Zlatno ulište na kojoj je sudjelovalo 45 pčelara i pčelarica iz cijele Hrvatske s 85 uzoraka. Pobjednik ovogodišnjeg Zlatnog ulišta bio je Marijan Orlić s otoka Krka sa svojim medom medunom.

U okviru svoga izložbenog prostora HGK - ŽK Rijeka promovirao je nositelje znakova Izvorno hrvatsko i Hrvatska kvaliteta - predstavnike eno i gastro scene naše regije te predstavio mogućnosti financiranja znakova pozivom Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta na dostavu projektnih prijedloga Znakovi kvalitete, objavljenim 13. srpnja 2018. Također, uz publikacije, aktivnosti i usluge HGK, poduzetnici i posjetitelji manifestacije mogli su se upoznati i s uvjetima započinjanja poduzetničke djelatnosti te projektom Digitalna komora.