INCOTERMS® 2010 PRAVILA – Kako odabrati ispravan paritet i izbjeći najčešće pogreške u korištenju pravila?

Objavljeno: 18. 08. 2017. , Ažurirano: 21. 09. 2017.

ICC Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora pozivaju vas na seminar Incoterms® 2010 pravila – Kako odabrati ispravan paritet i izbjeći najčešće pogreške u korištenju pravila? koji će se održati 21. rujna u 9 sati u Hrvatskoj gospodarskoj komori (Rooseveltov trg 2, Zagreb, Vijećnica, 1. kat).

Uvod u seminar

Sve tvrtke koje su uključene u međunarodnu trgovinu svakodnevno koriste Incoterms pravila, ali često nedovoljno razumiju njihove implikacije, što može rezultirati povećanjem rizika i smanjenjem dobiti zbog nepredviđenih troškova.

Ciljevi seminara

Uz vodstvo vrsne međunarodne stručnjakinje na brojnim će primjerima iz prakse ovaj seminar:

• osigurati znanje s teorijskog i praktičnog stajališta o korištenju Incoterms® 2010 pravila u pregovorima o međunarodnim kupoprodajnim ugovorima kako bi se smanjili rizici i neočekivani troškovi
  • uputiti na najčešće pogreške u korištenju Incoterms® 2010 pravila i kao prodavatelj i kao kupac, odnosno izvoznik i uvoznik
  • pružiti uvid u pripremu novih Incoterms® 2020 pravila
  • odgovoriti na pitanja sudionika

Kome je seminar namijenjen?

Ovaj interaktivni seminar namijenjen je svima onima koji su uključeni u međunarodnu trgovinu:

• korporativnim pravnicima, odvjetnicima i konzultantima koji pregovaraju i pripremaju međunarodne kupoprodajne ugovore
  • menadžerima i stručnjacima koji se bave nabavom, prodajom, otpremom i financijama
  • stručnjacima za rješavanje sporova

Predavač

Valle García de Novales je odvjetnica specijalizirana za trgovačko pravo, partnerica u A\V ASESORES, A.I.E. (Španjolska) i članica Komisije za trgovačko pravo i praksu ICC-ja, s više od 25 godina iskustva kao korporativna pravnica koja se bavi prekograničnim transakcijama, a redoviti je predavač i trener na sveučilištima i u tvrtkama o međunarodnim ugovorima, Incoterms pravilima, dokumentarnim akreditivima i inozemnim ulaganjima.

Radni jezik: engleski

Iznos kotizacije

Redovna cijena: 1.390 kuna

• 30% popusta za članice ICC-ja Hrvatska*: 973 kuna
  • 10% popusta za prijavu dvoje ili više sudionika iz iste pravne osobe

(na navedene cijene ne obračunava se PDV)

* lista članica ICC-ja Hrvatska

Što uključuje kotizacija?

• radne materijale na seminaru
  • online materijale (prezentacije) nakon seminara
  • ručak i osvježenje u pauzama
  • certifikat o pohađanju seminara
  • besplatan primjerak ICC-jeve publikacije Incoterms® 2010: Revidirana pravila za upotrebu u međunarodnoj trgovini (redovna cijena 300 kn)

Posebni popusti

• mogućnost kupnje Incoterms® publikacija i proizvoda uz posebne popuste (katalog u prilogu)

Kako se možete prijaviti?

• prijaviti se možete ispunjavanjem online prijavnice u nastavku
  • po zaprimljenoj prijavi sudioniku će se elektroničkim putem proslijediti predračun
  • potpisivanjem obrasca za prijavu prihvaćate Uvjete prijave i otkazivanja za edukacije u organizaciji ICC-ja Hrvatska
  • rok za prijavu sudionika: ponedjeljak, 18. rujna 2017.
  • rok za plaćanje kotizacije: utorak, 19. rujna 2017.