Potpredsjednica HGK Mirjana Čagalj na otvorenju Sajma SASO

Objavljeno: 22. 10. 2018. , Ažurirano: 25. 10. 2018.

„Bilježi se kontinuirani rast građevinskog sektora koji se može iščitati iz povećanog broja izdanih građevinskih dozvola i vrijednosti projekata, te nam je intencija na skupovima poput ovoga okupiti struku, otvoriti raspravu i ponuditi odgovore na aktualna pitanja graditeljstva, arhitekture i komunalnoga gospodarstva“, kazala je potpredsjednica HGK za graditeljstvo, promet i veze i v. d. predsjednice Županijske komore Split Mirjana Čagalj, u Splitu na otvorenju 22. Međunarodnoga specijaliziranog sajma SASO.

SASO okuplja dionike iz sektora graditeljstva, drvne i metalne industrije, alata i opreme, elektronike, energetike, ekologije, komunalne opreme i kamena i iznimno je važna manifestacija za sve iz tih djelatnosti, o čemu najbolje svjedoči njegova tradicija duža od 20 godina.

"Jedna je od prepoznatljivijih aktivnosti HGK poticanje sudjelovanja hrvatskih tvrtki na domaćim i inozemnim sajmovima, i to organizacijom i sufinanciranjem njihovih nastupa, a SASO je prepoznat kao mjesto prezentacije novih inovacijskih potencijala koji predstavljaju jedan od temeljnih stupova gospodarske platforme", istaknula je potpredsjednica.

IMG_7828.JPGPotpredsjednica HGK i v. d. predsjednice ŽK Split Mirjana Čagalj; Izvor: HGK

HGK i ove godine aktivno sudjeluje u pripremi stručnog programa Sajma, te je suorganizator dvaju okruglih stolova: Investicije u graditeljstvu – energetska obnova zgrada u sklopu 11. Dana građevinara te Poticanje investicaja kroz urbanizam u sklopu 15. Dana arhitekata, a i radionice o provedbi Zakona o komunalnom gospodarstvu s naglaskom na koncesije putem komunalnih tvrtki po jedinicama lokalne samouprave za područje Dalmacije.

U ulozi organizatora okupljenima se obratila direktorica Sajma Split Sanja Vuković Veić izrazivši zadovoljstvo kontinuiranim znatnim rastom koji ove godine bilježi rast veći od 26 posto, 833 izlagača i brendove iz osam zemalja, a mahom se oslanja na građevinski sektor i investicije u turizmu.

Na otvorenju su sudjelovali i gradonačelnik Splita Andro Krstulović Opara, izaslanik župana Splitsko-dalmatinske županije Anđelko Katavić te predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec. Sajam je otvorio potpredsjednik Vlade RH i ministar graditeljstva i prostornoga uređenja Predrag Štromar.