Centar maslinova ulja Sv. Ivan
Izvor: Vodice d. o . o.

Mobilni tim ŽK Šibenik predstavio Znakove kvalitete i Katalog hrvatskih proizvoda tvrtki Vodice d. o. o.

Objavljeno: 14. 03. 2017. , Ažurirano: 15. 03. 2017.

U ponedjeljak, 13. ožujka, viši stručni suradnik Županijske komore Šibenik Davor Antica i stručna suradnica Jelena Zorica posjetili su tvrtku Vodice d. o. o., gdje su se sastali s voditeljicom Centra maslinova ulja Sv. Ivan, Kristinom Petrušić.

Centar maslinova ulja Sveti Ivan u Vodicama, koji posluje u sklopu tvrtke Vodice d. o. o., prerađuje masline i proizvodi ekstradjevičansko maslinovo ulje najviše kvalitete, pozvao je djelatnike ŽK Šibenik u posjet zato što žele da njihovi proizvodi budu nositelji znakova Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko.

Davor Antica, Kristina Petrušić, Jelena Zorica.jpg

Davor Antica, Kristina Petrušić i Jelena Zorica; Izvor: HGK; Snimio: ŽK Šibenik.

Stoga je Davor Antica predstavio znakove Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko, objasnio način njihove primjene, troškove, način primjene i Kristini Petrušić predao potrebnu dokumentaciju zahtjeva za dobivanje znakova. Jelena Zorica, predstavnica za Katalog hrvatskih proizvoda u Županijskoj komori Šibenik, predstavila je web-sučelje Kataloga, objasnila način unosa proizvoda te govorila o iskustvima korisnika besplatnoga Kataloga.

Petrušić smatra da su usluge HGK vrlo dobre te će razmotriti mogućnost primjene znakova Hrvatska kvaliteta ili Izvorno hrvatsko na svojim proizvodima. Također, iskazala je interes za unos svojih proizvoda u Katalog hrvatskih proizvoda HGK.

Pogon uljare Sv. Ivan, Vodice.jpg

Pogon uljare Sv. Ivan u Vodicama; Izvor: Vodice d. o. o.

Centar maslinova ulja Sveti Ivan započeo je s radom 20. listopada 2007. godine, čime je rukovodstvo tvrtke ostvarilo svoju ideju na zadovoljstvo svih maslinara i uljara Vodica i Šibensko–kninske županije.

Pozivamo zainteresirane za dobivanje znakova Hrvatska kvaliteta ili Izvorno hrvatsko da posjete stranicu http://znakovi.hgk.hr/, a besplatni internetski Katalog hrvatskih proizvoda nalazi se na stranici http://katalog.hgk.hr/Catalog/.