Stjepan Zorić, vlasnik tvrtke Sjetva d.o.o., i Igor Mikulić iz ŽK Osijek
Izvor: HGK

Mobilni tim ŽK Osijek u posjeti tvrtki Sjetva d.o.o.

Objavljeno: 27. 10. 2020. , Ažurirano: 27. 10. 2020.

Mobilni tim HGK – Županijske komore Osijek koji su činili Igor Mikulić i Vedran Bestvina, posjetio je 22. listopada vrtku Sjetva d.o.o., sa sjedištem u Erdutu.

Osnovna djelatnost Sjetve je poljoprivredna proizvodnja i u vlasništvu je Stjepana Zorića, koji je mobilni tim upoznao s poslovanjem tvrtke i investicijama kojima je cilj unaprijediti poslovanje i omogućiti povećanje poslovnih prihoda.

U rad su uključeni gotovo svi članovi obitelji Zorić – supruga, kći i dva sina, s obiteljima. I premda su poslovi kojima se bave Zorići podijeljeni u više organizacijskih oblika – OPG i obrt – temelj čitavog poslovanja čini tvrtka Sjetva. Najveći dio prihoda Zorići ostvaruju od ratarske proizvodnje organizirane na oko 500 hektara poljoprivrednih površina. Također posjeduju i osam hektara voćnjaka – jabuka i dunja. Kompletna proizvodnja voća je ekološka, kao i dobar dio ratarske proizvodnje. Ukupno je na tom respektabilnom imanju zaposleno deset osoba.

Zorić je tim ŽK Osijek upoznao s ulaganjem u gradnju sustava za navodnjavanje, uz korištenje mjere 4.1. Programa ruralnog razvoja, kao i gradnju pogona za preradu voća. Ukupna vrijednost projekta navodnjavanja je viša od pet milijuna kuna. Pogon za preradu voća, odnosno destilerija, sagrađena je uz korištenje potpora Programa za ruralni razvoj (mjere 6.2., 6.4. i 4.1.). Do sada je u destileriju i objekte uz nju uloženo oko dva milijuna kuna. Projekt je pri završetku i uskoro će na tržište izaći voćne rakije i likeri ovog proizvođača.

Zorić 1.jpg
Stjepan i Sanja Zorić u destileriji; Izvor: HGK.

Mikulić i Bestvina upoznali su Zorića s edukacijskim natjecanjem u kvaliteti voćnih rakija i likera, koje se provodi u ŽK Osijek, u suradnji s Prehrambeno-tehnološkim fakultetom u Osijeku te su Zorića pozvali da prijavi uzorke voćnih rakija na ovo ocjenjivanje.

Također su ga upoznali s Digitalnom komorom i mogućnostima korištenja niza usluga koje Digitalna komora pruža svojim članicama.