Dobitnici priznanja; Izvor: HGK

MMM-Vukelić, Košćal i Lipovac-metal najuspješnije tvrtke Sisačko-moslavačke županije u 2022. godini

Objavljeno: 05. 10. 2023.

Održana svečana sjednica Gospodarskog vijeća HGK - Županijske komore Sisak na kojoj su dodijeljena priznanja za najuspješnije tvrtke u 2022. godini

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća Županijske komore Sisak, održanoj 5. listopada, najuspješnijim tvrtkama na području Sisačko-moslavačke županije uručene su plakete Zlatna kuna za zasluge u razvitku gospodarstva tijekom 2022. godine. Plaketu za najuspješnije veliko trgovačko društvo u Sisačko-moslavačkoj županiji dobila je tvrtka MMM-Vukelić iz Brestače kod Novske, najuspješnije srednje trgovačko društvo je Košćal Popovača, a malo Lipovac - metal Sisak.

Za dodjelu priznanja ove godine su, uz ostvarene financijske rezultate u 2022. godini, u obzir uzimani i podaci o ESG ratingu. Radi se o primjeni jedinstvenih kriterija o ocjeni uspješnosti poslovanja i dobivenih podataka o ESG praksi tvrtke (okolišno,društveno i korporativno upravljanje tvrtkom).

Priznanja su dodijeljena i za kontinuitet u poslovanju i to za 70 godina priznanje je primila tvrtka Veterinarska stanica Sisak, a za 30 godina poslovanja tvrtke Arđent Novska, Cjevomont Kutina, Euroart 93 Sisak, Flamtron Kutina, Sikol antikorozivna zaštita Sisak, SLU-KOM Kutina i Tvim-Tonković Kutina.

U pozdravnom govoru predsjednik HGK - Županijske komore Sisak Tihomir Babić istaknuo je kako su dobitnici plaketa Zlatna kuna ostvarili iznimne rezultate u 2022. godini, a da je ova prigoda mjesto na kojem se rad i vizija razvoja, koje želimo istaknuti kao primjer, promiču i nagrađuju.

U svom govoru zamjenik župana Mihael Jurić naglasio je veliku ulogu gospodarstvenika u sveukupnom razvoju županije i istaknuo doprinos županije poticanju gospodarstva kroz sufinanciranje kamata na kreditne linije koje poduzetnici mogu dobiti preko HBOR-a i HAMAG BICRO-a.

Svečanoj dodjeli prisustvovali su i Marin Piletić, ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, Tugomir Majdak, državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede i Domagoj Orlić, državni tajnik u Ministarstvu prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine.

Ministar Piletić čestitao je svim dobitnicima i istaknuo važnost obilježavanja pozitivnih primjera na lokalnoj razini jer ovakvi rezultati umanjuju negativnu percepciju ove županije.