Međunarodni znanstveni stručni skup Povijest okoliša rijeke Drave u ŽK Koprivnica

Objavljeno: 21. 05. 2019. , Ažurirano: 21. 05. 2019.

Dvodnevni međunarodni znanstveni skup Povijest okoliša rijeke Drave održat će se 24. i 25. svibnja u Koprivnici.

U petak, prvog dana skupa, prijavljeni sudionici iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske i Francuske izlagat će o povijesti okoliša rijeke Drave, a program će se održati u 9 sati u konferencijskoj dvorani Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Koprivnica, na adresi Frankopanska 3, na prvome katu.

Drugi dan, subota, rezerviran je za stručnu ekskurziju po Podravini.

Međunarodni znanstveni skup zajednički organiziraju Povijesno društvo Koprivnica, Društvo za hrvatsku ekonomsku povijest i ekohistoriju i Centar za komparativnohistorijske i interkulturalne studije Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu – ekohistorijski laboratorij. Skup sufinanciraju Koprivničko-križevačka županija i Savez Alpe-Adria, organizacijski ga podupiru Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Koprivnica i Izdavačka kuća Meridijani d.o.o., a medijski pokrivaju Udruga Drava-Info i Radio Drava d.o.o.

Na međunarodnome znanstvenom skupu obilježit će se i 35. godišnjica osnutka i rada Povijesnog društva Koprivnica.

Detaljnije o programu, izlaganjima i ekskurziji možete pročitati u pratećim dokumentima.