Predsjednik HGK - Županijske komore Split, Joze Tomaš prilikom preuzimanja zahvalnice Županijskoj komori Split.

Županijskoj komori Split zahvalnica 5. Kongresa povijesnih gradova

Objavljeno: 16. 01. 2019. , Ažurirano: 01. 04. 2019.

HGK – Županijska komora Split prepoznala je i podupire Međunarodni kongres povijesnih gradova, koji je petu godinu zaredom održan u Solinu, kao središnje mjesto okupljanja čelnih ljudi u turizmu i arheologiji povijesnih gradova te etabliranu platformu za unaprjeđenje i razvoj kulturnog turizma.

''Ponosni smo pokrovitelj Kongresa te mu želimo još mnogo izdanja. Vjerujemo da se samo kvalitetnom edukacijom, razmjenom iskustava, inovativnim pristupom te spajanjem poduzetništva i kulture može doći do cjelogodišnjeg održivog turizma na području Splitsko-dalmatinske županije'', poručio je prigodom preuzimanja zahvalnice HGK – Županijskoj komori Split na zatvaranju Kongresa predsjednik ŽK Split Joze Tomaš.

Županijska komora Split aktivno radi na razvoju kulturnog turizma Splitsko-dalmatinske županije, ponajprije putem Sekcije Zajednice kulturnog turizma. Jedna je od glavnih zadaća Sekcije promocija kulturnih sadržaja destinacije adekvatnim turističkim proizvodima, osmišljenima u suradnji privatnog sektora i kulturnih institucija.

Kulturni turizam vrsta je turizma posebnih interesa, o kojem se sve više govori i kao jednom od puteva ostvarenja cjelogodišnje turističke destinacije s obzirom na to da njegova ponuda nije isključivo povezana sa suncem i morem već je atraktivna i izvan glavne turističke sezone.

Manifestacije poput Međunarodnoga kongresa povijesnih gradova, koje povezuju stručne dionike kulturnog nasljeđa povijesnih gradova iz različitih zemalja te omogućavaju njihova partnerstva, razmjenu iskustava i edukaciju, predstavljaju pravi put prema istovremenom očuvanju i unapređenju povijesnih gradova.