Autor: HGK ŽK Osijek

Manifestacija Dani meda u Hrvatskoj

Objavljeno: 16. 08. 2018. , Ažurirano: 28. 09. 2018.

U sklopu manifestacije Dani meda u Hrvatskoj, od 5. do 7. listopada, održat će se ocjenjivanje kvalitete sortnih vrsta meda i drugih pčelinjih proizvoda.

Gospodarsku manifestaciju Dani meda organizira Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Osijek u suradnji s Prehrambeno tehnološkim fakultetom u Osijeku kao znanstvenom institucijom.

U sklopu manifestacije održava se XXIII. ocjenjivanje kvalitetnih sortnih vrsta meda iz cijele Hrvatske, XVII. ocjenjivanje pakovina meda i proizvoda na bazi meda te XIV. ocjenjivanje kvalitete pića od meda i na bazi meda. Pakovine se ocjenjuju po sljedećim kategorijama: pakiranje meda, pakiranje pića s medom, pakiranje proizvoda koji služe za poboljšanje zdravlja, a koji su proizvedeni od meda ili drugih pčelinjih proizvoda te suveniri.

Nakon ocjenjivanja i obrade ocjenjivačkih listića, najbolje ocjenjenim medovima dodijeliti će se priznanja i nagrade koje će biti dodjeljene na završnoj svečanosti 6. listopada u Županijskoj komori Osijek, Europske avenije 13.

Cjelokupan program manifestacije koja se održava u okviru Osječkog jesenskog sajma, zatim na osječkom glavnom trgu, Trgu Ante Starčevića gdje se održava gospodarsko-promotivna manifestacija „Mladi i med“ i u Županijskoj komori Osijek gdje će se održati prigodna predavanja i dodjela priznanja najboljim medovima nalazi se u pratećim dokumentima.