Lada Karninčić ponovno izabrana za predsjednicu splitskog ogranka Hrvatske udruge poslovnih žena Krug

Objavljeno: 16. 03. 2017. , Ažurirano: 17. 03. 2017.

Na sastanku splitskog ogranka Hrvatske udruge poslovnih žena Krug, koji je 15. ožujka održan u Županijskoj komori Split, za predsjednicu Ogranka ponovo je izabrana Lada Karninčić, direktorica tvrtke Trenton d. o. o.

Karninčić će ovo biti drugi dvogodišnji mandat na čelu splitskog Kruga, ujedno najstarijeg ogranka udruge koji ove godine puni 20 godina. Ponovni izbor Lade Karninčić potvrda je njena dosadašnjeg rada i angažmana te želje članica da se istim putem nastavi i u budućnosti.

''Nastavak zajedničkih aktivnosti i započetih projekata, prvenstveno projekta Razvoj poduzetništva žena kroz intelektualni kapital, na kojem smo intenzivno radili prošle godine i čijoj se realizaciji nadamo do ljeta, traže zajedništvo, ali i nužno jačanje i veću samostalnost ogranka'', rekla je predsjednica Karninčić.

''Hrvatska gospodarska komora, a posebno Županijska komora Split, od osnutka Udruge blisko i uspješno surađuje s Krugom te provodi niz aktivnosti na razvoju poduzetništva žena. U tom smislu ćemo i nastaviti biti potpora i partner splitskom Krugu, a reizbor Lade Karninčić pozdravljamo i zbog njenih osobina i zbog kontinuiteta potrebnog za realizaciju započetih aktivnosti i kvalitetu rada općenito'', rekla je Vesna Friedl, direktorica HGK Županijske komore Split.

Hrvatska udruga poslovnih žena Krug osnovana je 1995. godine radi poticanja i promicanja poduzetništva žena u Hrvatskoj te poboljšanja položaja poslovnih žena u društvu. Uz splitski, Udruga ima ogranke i u Zagrebu, Dubrovniku, Šibeniku, Rijeci, Puli i Virovitici te broji 150 članica, od toga njih tridesetak u Ogranku Split.