Počinje provedba jednog od najvećih komunalnih projekata u Karlovačkoj županiji

Objavljeno: 02. 06. 2020. , Ažurirano: 02. 06. 2020.

U HGK – Županijskoj komori Karlovac 2. lipnja održano je predstavljanje projekta Aglomeracija Karlovac – Duga Resa.

U dogovoru s gradonačelnikom Grada Karlovca Damirom Mandićem, uime nositelja europskog projekta Aglomeracija Karlovac – Duga Resa tvrtke Vodovod i kanalizacija d.o.o. Karlovac projekt je predstavila direktorica Katarina Malenica.

"Ovo je svakako projekt koji će nam pomoći da lakše podnesemo teret krize jer ulaganje više od 450 milijuna kuna je konkretno ulaganje od kojeg će imati koristi gospodarstvo i, naravno, svi građani", naglasio je predsjednik Županijske komore Karlovac Zlatko Kuzman. Očekuje se potpuna priprema i prijava na javne natječaje karlovačkih poduzetnika koji su sigurno spremni za ovakav poduzetnički izazov.

Ukupna je vrijednost projekta 447,6 milijuna kuna, a prihvatljivi troškovi su 330,7 milijuna kuna, od čega 227,4 milijuna kuna čine bespovratna sredstva iz Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020. Preostala sredstva za projekt osigurat će Ministarstvo zaštite okoliša i energetike, Hrvatske vode te jedinice lokalne samouprave.

Projekt obuhvaća izgradnju i dogradnju sustava vodoopskrbe i odvodnje te izgradnju postrojenja za solarno sušenje mulja, uređaja za pročišćavanje otpadnih voda Karlovac s rokom provedbe do kraja 2023. godine.

Prema riječima Damira Mandića, projekt je nadogradnja ISPA projekta. Širenjem sustava odvodnje otpadnih voda i obnovom vodoopskrbne mreže na području aglomeracije Karlovca i Duge Rese cilj je unaprijediti kvalitetu usluge, zaštite okoliša te podizanje kvalitete života stanovništva na tom području.

U tijeku je provedba postupka javne nabave za navedene aktivnosti, što znači uspješan početak provedbe projekta.

Prezentaciju projekta možete pogledati u pratećim dokumentima na ovoj stranici.