Dubrovački ugostitelji definirali stajališta za pregovore s Gradom o naplati zakupnina

Objavljeno: 01. 07. 2021.

Članovi Strukovne grupe ugostitelja ŽK Dubrovnik i Ceha ugostitelja, 1. srpnja su u Hotelu Lero održali su koordinacijski sastanak o nastavku mjera potpore grada Dubrovnika i pridržavanja epidemioloških mjera, a povodom najavljenog sastanka s gradonačelnikom Dubrovnika, koji će se održati u utorak, 6. lipnja, u 9 sati u Studentskom domu na adresi Marka Marojice 2.

Ugostitelji su suglasni da je dosadašnji model naplate javnih površina i unutarnjih prostora, temeljen na podatcima eVisitora najpošteniji način naplate obaveza. Kroz postotak dolazaka turista u odnosu na isto razdoblje 2019. godine definiran je postotak obaveze prema Gradu Dubrovniku i to je jedini realni mjerni element.

Ugostitelji su dodatno predložili da se od obaveze plaćanja izuzmu noćni klubovi, kojima je Odlukom Stožera zabranjen rad te da se ugovori za zakup unutarnjih prostora i javnih površina produže za još dvije godine, u odnosu na postojeće ugovore, kako bi ugostitelji imali dodatni argument kod poslovnih banaka kad predaju zahtjeve za kredite za održanje poslovanja.