Izvor: HGK

Održana radionica Kontroling – Change Business Way

Objavljeno: 20. 09. 2018. , Ažurirano: 10. 10. 2018.

U HGK – Komori Zagreb 5. listopada održana je radionica Kontroling – Change Business Way koju su zajednički organizirali Altius savjetovanje d. o. o. i Komora Zagreb.

Radionica je bila namijenjena vlasnicima tvrtki i menadžerima kako bi se informirali o brojnim transformacijama koje je kontroling doživio proteklih godina. Kontroling već odavno nije operativna funkcija čiji je zadatak isključivo kreirati izvještaje i pratiti uspješnost tekućeg poslovanja.

Uloga koju mu dodjeljuje moderno upravljanje prije svega je podrška u pronalaženju smjera budućeg djelovanja i brza detekcija nastalih poremećaja, osobito u ranoj fazi njihova nastanka. Na radionici je Andreja Švigir, direktorica Altius savjetovanja, na primjerima hrvatskih poduzeća pokazala kako iskoristiti potencijale ove važne funkcije i kako je ona pomogla poduzećima koja su je uvela.

Teme obrađene na radionici su:

• uloga kontrolinga u modernom upravljanju (stare i nove paradigme upravljanja poduzećem)
• kontroling i change management
• odgovornost vlasnika, menadžmenta i kontrolinga u transformaciji biznisa
• povezanost kontrolinga s funkcijama unutar poduzeća – razvoj partnershipa
• usmjerenost kontrolinga na buduće poslovne poteze – davanje procjena i njihovo naknadno mjerenje
• kontroling i profitabilnost – studij slučaja
• kontroling i održivi razvoj – studij slučaja
• specifičnosti hrvatskih poduzeća – studiji slučaja projekata uvođenja kontrolinga
• velika poduzeća – pozicija, izgradnja i razvoj kontrolinga
• obiteljska (srednja i mala) poduzeća – odnos kontrolinga prema change managementu.