Konstituiran Odbor za suradnju s gospodarstvenicama i financijsku pismenost Udruženja osiguravatelja

Objavljeno: 16. 12. 2016. , Ažurirano: 19. 12. 2016.

Dogovoren je plan aktivnosti za narednu godinu, koji će se ostvariti putem veće suradnje s drugim sektorima i strukovnim udruženjima HGK, a putem 20 županijskih komora. Odbor će se također sa svim udruženjima financijskih institucija HGK uključiti u aktivnosti u vezi s promicanjem financijske pismenosti građana i poslovnih subjekata, čiji je HGK strateški partner na nacionalnoj razini te koji koordinira Ministarstvo financija.

Suradnja gospodarstvenika i financijskih institucija značajna je u segmentu izvora financiranja za obrtni kapital i investicije, ali i u segmentu zaštite od rizika u svakodnevnom poslovanju kvalitetnim odabirom osigurateljnih pokrića i smanjivanjem ukupne percepcije rizika.

Izvor: HGK

S ciljem boljeg povezivanja i proaktivne  suradnje, konstituiran je  Odbor za suradnju s gospodarstvenicama i financijsku pismenost Udruženja osiguravatelja. Za predsjednika Odbora izabran je Krešimir Frančić, direktor Službe za osiguranje imovine Croatia osiguranja, a za zamjenika predsjednika izabran je Hrvoje Grčić, direktor prodaje Grawe osiguranja.

Izvor:HGK

Dogovoren je plan aktivnosti za narednu godinu, koji će se ostvarivati većom suradnjom s drugim sektorima i strukovnim udruženjima HGK, a putem 20 županijskih komora. Odbor će se također sa svim udruženjima financijskih institucija HGK uključiti u aktivnosti u vezi s promicanjem financijske pismenosti građana i poslovnih subjekata, čiji je HGK strateški partner na nacionalnoj razini, koji koordinira Ministarstvo financija.

Stručnjaci iz osigurateljne grane djelovanja svojim savjetima mogu pomoći kod detektiranja rizika u svakodnevnom poslovanju te stvoriti osigurateljne proizvode u skladu sa zahtjevima i potrebama klijenata. Aktivnosti će se provoditi putem Okruglih stolova Stručnih radionica i personaliziranih savjetovanja.