Konferencija za novinare o proljetnoj sjetvi 2022. godine u Županijskoj komori Osijek; Izvor: HGK
Konferencija za novinare – proljetna sjetva 2022.
Objavljeno: 15. 03. 2022.
Konferencija za novinare o proljetnoj sjetvi 2022. godine u Županijskoj komori Osijek; Izvor: HGK
Proljetna sjetva 2022. bila je glavna tema konferencije za novinare, održane 15. ožujka, u HGK –Županijskoj komori Osijek. Na konferenciji su sudjelovali državni tajnik Ministarstva poljoprivrede Tugomir Majdak, voditelj Centra za sjemenarstvo i rasadničarstvo HAPIH-a Goran Jukić, direktor prodaje Petrokemije Kutina Damir Leko, izvršni direktor Sektora kooperacije i trgovanja Žito grupe Relja Kovačić i voditelj kooperacije tvrtke Granolio Ivan Pirić.

Novinari i govornici na konferenciji za medije o proljetnoj sjetvi 2022. godine u ŽK Osijek; Izvor: HGK.
Zaključeno je kako će se sjetva provesti na razini prošlogodišnje, unatoč poskupljenju ulaznih troškova – sjemena, goriva i posebice umjetnih gnojiva. Predviđa se da će ovoga proljeća biti zasijano oko 300 tisuća hektara kukuruzom, što je približno kao i lani, suncokretom više od 40 tisuća hektara, sojom više od 80 tisuća hektara i šećernom repom od 10.500 do 11 tisuća hektara.