Konferencija projekta Erasmus+ Poboljšanje vještina u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju – ImproVET

Objavljeno: 05. 11. 2018. , Ažurirano: 16. 11. 2018.

Sa zadovoljstvom vas pozivamo na uvodnu konferenciju projekta Erasmus+ Poboljšanje vještina u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju (Improving Skills in Vocational Education and Training) – ImproVET, koja će se održati u petak, 16. studenoga,  u 10 sati, u hotelu International u Zagrebu.

Nositelj projekta je Hrvatska gospodarska komora, a partneri su Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Strojarska tehnička škola Fausta Vrančića,  Gospodarska zbornica Slovenije – Center za poslovno usposabljanje, Center za poklicno izobraževanje i Šolski center Slovenske Konjice - Zreče.

Ukupna vrijednost projekta je 448.172 eura, a razdoblje provedbe od 1. studenoga 2018. do 31. listopada 2020. godine.

Opći je cilj projekta povećati zapošljivost mladih i pridonijeti razvoju visokokvalificirane i mobilne radne snage, podupirati razvoj zajedničkih kvalifikacija u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju u Hrvatskoj i Sloveniji te jačati ukupnu kvalitetu, važnost i atraktivnost sustava strukovnog obrazovanja. Očekivani dugoročni učinak projekta poboljšana je zapošljivost učenika stvaranjem obrazovnog programa za strojarskog tehničara, koji obuhvaća obrazovanje temeljeno na radu i usklađen je s potrebama gospodarstva.

Na konferenciji će biti predstavljene planirane aktivnosti i rezultati projekta te glavna obilježja hrvatskog i slovenskoga kvalifikacijskog okvira.

Program konferencije nalazi se u pratećim dokumentima.

Molimo vas da sudjelovanje na konferenciji prijavite prijavnim obrascem u nastavku najkasnije do 15. studenoga.

Nadamo se da ćete se odazvati ovome pozivu i svojom nazočnošću uveličati svečanost početka projekta.