Izvor: Pixabay

Konferencija Izazovi hrvatske gospodarske diplomacije

Objavljeno: 02. 05. 2017.

Hrvatska gospodarska komora, u suradnji s Jutarnjim listom, organizira konferenciju Izazovi hrvatske gospodarske diplomacije koja će se održati u petak, 5. svibnja, u 10 sati u Muzeju Mimara, na adresi Rooseveltov trg 5 u Zagrebu.

Konferenciju će otvoriti predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović, glavni urednik Jutarnjeg lista Goran Ogurlić te predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović. U uvodnom dijelu konferencije prisutnima će se obratiti ministar vanjskih i europskih poslova Davor Ivo Stier te zamjenik glavnog direktora Sektora Advantage Austria Austrijske gospodarske komore, nakon čega će se održati prigodna panel-rasprava.

Cilj je sagledati moguće pomake prema najvažnijim izvoznim tržištima u regiji i na ostalim tržištima diljem svijeta te raspraviti o njima. Bit će riječi i o iskustvima stranih trgovinskih komora te o novoj ulozi i značenju Hrvatske gospodarske komore i Ministarstva vanjskih i europskih poslova u gospodarskoj diplomaciji. Konferenciji će prethoditi potpisivanje sporazuma o suradnji između HGK i MVEP-a, kojim potpisnici utvrđuju spremnost za produbljivanje suradnje na svim područjima značajnima za razvoj gospodarstva Republike Hrvatske, posebice na stvaranju uvjeta za uspostavu i provedbu djelotvorne vanjskotrgovinske suradnje te u promociji hrvatskoga gospodarstva.

Budući da će na ovoj konferenciji prisustvovati vodeći gospodarstvenici, ekonomski stručnjaci i predstavnici Vlade RH, bit će to dobra prilika za razmjenu znanja, iskustava i ideja radi rješavanja sve većih izazova s kojima se susreću hrvatski izvoznici.

Program konferencije možete pronaći u pratećim dokumentima na ovoj stranici.