Konferencija ekološke dekarbonizacije motora s unutarnjim izgaranjem
Objavljeno: 03. 01. 2023.
Pozivamo vas na Konferenciju ekološke dekarbonizacije motora s unutarnjim izgaranjem koja će se održati u srijedu, 25. siječnja, u 11 sati, u Vijećnici HGK, Rooseveltov trg 2, Zagreb. Hrvatska gospodarska komora organizator je konferencije, u suradnji s nonCarbon Akademijom.
Tehnologija dekarbonizacije motora odgovara na zahtjeve koje Vlada RH postavlja u ciljevima smanjenja emisija stakleničkih plinova i dekarbonizacije energetskog i prometnog sektora, a konferencija je namijenjena svim gospodarstvenicima koji u svom poslovanju koriste veći broj vozila s dizelskim, benzinskim i plinskim motorom. Riječ je o neinvazivnoj tehnologiji koja koristi električnu energiju i destiliranu vodu.

U programu konferencije sa stručnim predavanjima sudjelovat će prof. dr. sc. Zoran Lulić (Fakultet strojarstva i brodogradnje) i prof. dr. sc. Željko Marušić (Fakultet prometnih znanosti). O utjecaju štetnih čestica na okoliš te ljudski organizam govorit će Sonja Vidič i dr. med. Lovro Bucić. Rezultate analize ispitivanja motora s unutarnjim izgaranjem prije i nakon dekarbonizacije Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta i HGK predstavit će prof. dr. sc. Daria Karasalihović Sedlar.
Detaljan program možete pronaći u pratećim dokumentima ove objave ili ovdje.
Zbog ograničenog kapaciteta dvorane, ljubazno molimo da svoje sudjelovanje prijavite popunjavanjem prijavnice u nastavku, najkasnije do utorka, 24. siječnja.