Turske tvrtke žele ulagati u Hrvatsku

Objavljeno: 11. 10. 2019. , Ažurirano: 15. 06. 2020.

Delegacija turskih gospodarstvenika u organizaciji Bursa Chamber of Commerce and Industryja posjetila je Komoru Zagreb 11. listopada.

Predsjednik Komore Zagreb Vitomir Klasić u svom pozdravnom govoru istaknuo je kako je Turska od 1993. do kraja prvog tromjesečja ove godine imala više od 272 milijuna eura ulaganja u Hrvatskoj. „ Najviše se ulagalo u građevinarstvo, trgovinu, hotele i restorane. I današnji posjet turskih gospodarstvenika dokaz je obostrane želje za većom gospodarskom suradnjom“, istaknuo je Klasić.

Predstavnik delegacije Iskender Iskenderoglu izjavio je kako su turske tvrtke zainteresirane za partnerstvo u prehrambenoj industriji, turizmu, strojogradnji, automobilskoj i građevinskoj industriji. „ Zainteresirani smo za uvoz ali i izvoz ali i za daljnje razvijanje naših već tradicionalno dobrih odnosa“, rekao je.

U sklopu posjeta održani su i poslovni razgovori s našim članicama radi proširenja suradnje.