S lijeva na desno - Suzana Drapić, Zlatan Fröhlich, Milan Grković
Izvor: HGK-KZ

Održana proširena sjednica Gospodarskog vijeća Komore Zagreb

Objavljeno: 21. 11. 2018. , Ažurirano: 30. 11. 2018.

Gospodarsko vijeće Komore Zagreb održalo je svoju proširenu sjednicu 21. studenoga u Velikoj dvorani Komore Zagreb. Sudionicima je predstavljen projekt Digitalna komora. Uz optimizaciju postojećih procesa i poslovnih djelatnosti Komore, ovaj projekt omogućit će izradu novih usluga te unaprjeđenje postojećih i uvođenje novih projekata.

Digitalna je komora informacijsko-komunikacijska platforma namijenjena poduzetnicima, javnoj upravi i građanima. Sastoji se od sedam e-usluga kojima se poduzetnicima omogućuje lakše i brže poslovanje. Platforma će ih povezati s potencijalnim izvorima financiranja, omogućiti besplatnu edukaciju, sudjelovanje na sajmovima i sl.

„Registracijom na portalu digitalna komora pristupa se informacijama o svim poslovnim subjektima u Republici Hrvatskoj, bilo da je riječ o općim, poslovnim ili financijskim pokazateljima te statistikama po svim granama i jedinicama lokalne samouprave“, istaknuo je Zlatan Fröhlich, predsjednik Komore Zagreb.

Predstavljen je i projekt vizualnog označavanja proizvoda i usluga Znakovi kvalitete HGK. Primjena znakova kvalitete pridonijet će povećanju prepoznatljivosti kvalitete usluga i proizvoda MSP-ova čime će se osigurati preduvjeti za povećanje prihoda od prodaje, izvoza i ukupne konkurentnosti i tako pridonijeti stvaranju hrvatskog identiteta na zajedničkom i svjetskom tržištu.

Operativnim programom Konkurentnost i kohezija poduzetnicima su na raspolaganju bespovratna sredstva za troškove ishođenja znakova kvalitete. Javni poziv traje do iskorištenja sredstava ili najkasnije do 29. lipnja 2020. godine.

Dokumentacija za prijavu može se pronaći na web-stranicama: https://znakovi.hgk.hr/ i https://strukturnifondovi.hr/natjecaji/znakovi-kvalitete/.

Na sjednici se govorilo i o otvaranju Predstavništva HGK u Republici Srbiji te uredima HGK u Sarajevu i Mostaru kao institucionalnoj potpori na terenu radi osnaživanja gospodarskih veza tvrtki koje djeluju na tržištima Srbije i Bosne i Hercegovine.

Sjednica je završena predavanjem Modeli univerzalne izvrsnosti i praktična primjena u tvrtkama predavača Milana Grkovića. Program MUI START namijenjen je poduzetnicima, vlasnicima kapitala, inovatorima i rukovoditeljima, a primjenjiv je u stvarnosti uz mjerljive rezultate unaprjeđenja poslovanja te univerzalan za korisnike.