Seminar Carinski zakonik Unije – seminar 2

Objavljeno: 08. 11. 2018. , Ažurirano: 09. 11. 2018.

CroatiaPRO Odbor, Sektor za promet i veze HGK u suradnji s Carinskom upravom RH i HGK – Komorom Zagreb organiziraju seminar Carinski zakonik Unije – seminar 2.

Seminar će se održati u ponedjeljak, 19. studenoga, u 11 sati, u Komori Zagreb, na adresi Draškovićeva 45 (I. kat, Velika dvorana)

Sadržaj seminara:

• Instrumenti osiguranja carinskog duga i odgoda plaćanja duga
  • Osiguranje nastalog duga i osiguranje duga koji može nastati
  • Instrumenti koji se mogu koristiti u osiguranju duga (gotovina, preuzeta obveza jamca, drugi instrumenti)
  • Zadužnica kao novo osiguranje
  • Pojam referentnog iznosa osiguranja duga
  • Umanjenja jamstva i uvjeti umanjenja jamstva
  • Mogućnost odgode plaćanja carinskog duga
  • Uvjeti odgode
  • Ponovne procjene carinskih odluka
  • Obveza ponovne procjene svih odobrenja / odluka donesenih po starom zakonodavstvu i važećih na dan 1. svibnja 2016. godine
  • Postupanje nadležnih carinskih tijela
  • Obveze korisnika odobrenja
  • Brexit i njegove posljedice
  • Istupanje Velike Britanije iz EU i posljedice za naše gospodarstvo i carinske postupke.

Predavanje će održati Bosiljko Zlopaša i Melita Buljan iz Carinske uprave Ministarstva financija RH.

Sudjelovanje na radionici je besplatno, a predviđeno vrijeme trajanja seminara je četiri školska sata.

Prijaviti se možete online obrascem, najkasnije do petka, 16. studenoga, odnosno do popunjenja kapaciteta dvorane.

Dodatne informacije možete dobiti od Irene Fresl Rendulić ili Marka Došena na broju telefona 01/4606 777.