Izalsnastvo međunarodne trgovačke komore Guandonga u Komori Zagreb
Izvor: HGK

Izaslanstvo Međunarodne trgovačke komore Guangdonga u Komori Zagreb

Objavljeno: 03. 07. 2019. , Ažurirano: 04. 07. 2019.

Komoru Zagreb 1. srpnja posjetilo je izaslanstvo Međunarodne trgovačke komore Guangdonga (CCPIT Guangdong) iz Kine, s kojom Komora Zagreb ima sklopljen ugovor o suradnji.

U ime Komore Zagreb članove izaslanstva pozdravila je direktorica Suzana Drapić koja je izrazila zadovoljstvo intenziviranjem suradnje te istaknula kako Komora Zagreb aktivno sudjeluje u uspostavljanju partnerskih odnosa s kineskim komorama i njihovim članicama te kako je naša želja povećanje plasmana hrvatskih roba na kinesko tržište.

Kineskom izaslanstvu predstavljeni su gospodarski potencijali Hrvatske i mogućnosti za nova ulaganja te istaknute prednosti za poslovanje kineskih tvrtki u ovom dijelu Europe.

Skupu se obratio i Lixu Fang, predsjednik CCPIT-a Guangdong, istaknuvši velike potencijale pokrajine Guangdong koja je gospodarski najrazvijenija pokrajina u Kini. Naglasio je da visoko vrednuje razvoj prijateljskih odnosa s Hrvatskom i potiče svoje gospodarstvenike da na temeljima obostrane koristi otvore vrata novim mogućnostima za razvoj suradnje Kine i Hrvatske.

U kineskoj pokrajini Guangdong, poznatoj i kao Kanton, koja graniči s Hong Kongom i Macaom, živi oko 100 milijuna stanovnika. Prošle je godine BDP u pokrajini Guangdong dosegao 1,4 trilijuna dolara te je najrazvijeniji u Kini. Svoj razvoj pokrajina Guangdong temelji na novoj generacije informacijske tehnologije, proizvodnji napredne opreme, biološkoj medicini, digitalnom gospodarstvu, novim materijalima te pomorskom gospodarstvu.