Izvor: HGK - Komora Zagreb

Hrvatski vinari na Interfestu 2019.

Objavljeno: 14. 06. 2019. , Ažurirano: 14. 06. 2019.

I ove se godine u organizaciji HGK – Komore Zagreb hrvatska vina predstavljaju na 16. festivalu vina Interfest 2019. koji se od 13. do 15. lipnja održava u Novom Sadu. Svoja će vina predstaviti Osilovac d.o.o. (Feravino), OPG Marko Geržinić i Udruga Plavac mali, a ponudu vina tvrtka Blato 1902 d.d. upotpunit će i vrhunskim maslinovim uljima.

Koliko je tržište Srbije prepoznalo kvalitetu hrvatskih vina, pokazuje i rast izvoza. U 2018. godini izvezli smo vina u vrijednosti od 16 milijuna eura, od čega u Srbiju oko 950.000 eura, što je u usporedbi s 2017. povećanje za 35 posto.

„Ovo je prilika ne samo da se hrvatska vina predstave širokoj publici i vinskim znalcima već i prilika za povezivanje s distributerima. Vinski zaljubljenici u Novom Sadu imaju se priliku upoznati i s dijelom ponude vina hrvatskih autohtonih sorti i vrhunskih maslinovih ulja s Korčule“, izjavila je Biserka Šafran Fuchs.

Da smo na dobrom putu brendiranja Hrvatske kao vinske zemlje, svjedoči i ovogodišnje Decanterovo ocjenjivanje održano u Londonu, na kojem je u konkurenciji od 17.000 vina sedam hrvatskih vina osvojilo zlatnu, 54 srebrnu, a 77 brončanu medalju.