Komora Zagreb domaćin međunarodnog susreta Kijevskog kluba

Objavljeno: 13. 05. 2026.

Hrvatska gospodarska komora – Komora Zagreb od  1. do 3. lipnja 2026. godine domaćin je ovogodišnjeg okupljanja Kijevskog kluba , međunarodne mreže gospodarskih komora i institucija koje već dugi niz godina povezuje suradnja s ukrajinskim partnerima.

U Zagreb dolaze predsjednici i predstavnici gospodarskih komora, poslovnih organizacija i institucija iz više europskih zemalja, među ostalima iz Ukrajine, Njemačke, Poljske, Litve, Italije i Hrvatske. Među sudionicima su predstavnici komora iz Kijeva, Leipziga, Krakova, Vilniusa i drugih europskih gradova.

Kijevski klub osnovan je kao platforma suradnje partnerskih komora s ciljem jačanja gospodarskih veza, razmjene iskustava i međusobne podrške. Nakon početka ruske agresije na Ukrajinu, članice Kluba preuzele su organizaciju godišnjih susreta u svojim gradovima kako bi se održao kontinuitet rada, dijaloga i međunarodne suradnje. Prethodni susreti održani su u Krakovu, Vilniusu i Leipzigu, a ovogodišnji domaćin je Zagreb.

Kijevski klub_Kijev.png

Izvor: HGK

Tijekom trodnevnog programa predviđeni su radni sastanci i institucionalni susreti posvećeni gospodarskoj suradnji, razvojnim projektima i ulozi komora u povezivanju europskog gospodarstva. Sudionici će posjetiti i neke od hrvatskih tvrtki i institucija koje predstavljaju važan dio domaće industrijske, tehnološke i izvozne snage.

Program uključuje i upoznavanje Zagreba te predstavljanje grada kao otvorenog europskog središta gospodarstva, znanja i međunarodne suradnje.

Domaćinstvom ovogodišnjeg susreta Komora Zagreb potvrđuje svoju aktivnu ulogu u međunarodnom povezivanju gospodarstva te u nastavku suradnje europskih partnera okupljenih oko Kijevskog kluba.