Koliko je zelena, zelena mobilnost?

Objavljeno: 09. 05. 2022.

Hrvatska gospodarska komora u sklopu ovogodišnjeg Greencajt festivala, koji se održava od 3. do 5. lipnja u prostorima stare Tvornice električnih žarulja i Rougemarin Parka u Zagrebu, organizira panel raspravu "Koliko je zelena, zelena mobilnost". Panel će se održati u petak, 3. lipnja, u 12:30, u dvorani TEŽ.

Misao vodilja panela je uska povezanost sektora obnovljivih izvora energije i elektromobilnosti. Želimo li dostići nultu emisiju, iznimno je važna usklađenost razvoja mreže i kapaciteta za proizvodnju obnovljivih izvora energije sa razvojem elektromobilnosti. Vrijeme jeftine energije je prošlo, a trenutna energetska kriza u kojoj se nalazimo pokazatelj je koliko je važna energetska neovisnost. Panelom želimo prikazati trenutno stanje sektora obnovljivih izvora energije i elektromobilnosti te očekivanja razvoja tržišta do 2030. i 2050. godine.

Sudionici panela:

  • Josip Bilaver, državni tajnik za more i EU fondove, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture;
  • Maja Rajčić, načelnica Sektora za energetsku učinkovitost Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost;
  • Matko Jović, glavni urednik magazina ZE mobility;
  • Tomislav Miletić, predstavnik Udruženja trgovine motornim vozilima Hrvatske gospodarske komore;
  • Dino Novosel, direktor strategije i održivosti E.ON-a Hrvatska d.o.o.,
  • Tonći Panza, zamjenik predsjednika Zajednice za obnovljive izvore energije Hrvatske gospodarske komore;
  • Domagoj Puzak, voditelj tima za e-mobilnost u Sektoru za strategiju i razvoj HEP d.d.;
  • Mario Valčić, direktor Siemens Smart Infrastructure Hrvatska.

Tvrtke koje plaćaju članarinu HGK imaju pravo na besplatnu kotizaciju za Greencajt festival, ako se prijave obrascem u nastavku, najkasnije do 27. svibnja.

Program konferencje dostupan je OVDJE

Hrvatska gospodarska komora je partner Greencajt festivala.