Koliko je zelena, zelena mobilnost?
Objavljeno: 09. 05. 2022.
Hrvatska gospodarska komora u sklopu ovogodišnjeg Greencajt festivala, koji se održava od 3. do 5. lipnja u prostorima stare Tvornice električnih žarulja i Rougemarin Parka u Zagrebu, organizira panel raspravu "Koliko je zelena, zelena mobilnost". Panel će se održati u petak, 3. lipnja, u 12:30, u dvorani TEŽ.
Misao vodilja panela je uska povezanost sektora obnovljivih izvora energije i elektromobilnosti. Želimo li dostići nultu emisiju, iznimno je važna usklađenost razvoja mreže i kapaciteta za proizvodnju obnovljivih izvora energije sa razvojem elektromobilnosti. Vrijeme jeftine energije je prošlo, a trenutna energetska kriza u kojoj se nalazimo pokazatelj je koliko je važna energetska neovisnost. Panelom želimo prikazati trenutno stanje sektora obnovljivih izvora energije i elektromobilnosti te očekivanja razvoja tržišta do 2030. i 2050. godine.
Sudionici panela:
- Josip Bilaver, državni tajnik za more i EU fondove, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture;
- Maja Rajčić, načelnica Sektora za energetsku učinkovitost Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost;
- Matko Jović, glavni urednik magazina ZE mobility;
- Tomislav Miletić, predstavnik Udruženja trgovine motornim vozilima Hrvatske gospodarske komore;
- Dino Novosel, direktor strategije i održivosti E.ON-a Hrvatska d.o.o.,
- Tonći Panza, zamjenik predsjednika Zajednice za obnovljive izvore energije Hrvatske gospodarske komore;
- Domagoj Puzak, voditelj tima za e-mobilnost u Sektoru za strategiju i razvoj HEP d.d.;
- Mario Valčić, direktor Siemens Smart Infrastructure Hrvatska.
Tvrtke koje plaćaju članarinu HGK imaju pravo na besplatnu kotizaciju za Greencajt festival, ako se prijave obrascem u nastavku, najkasnije do 27. svibnja.
Program konferencje dostupan je OVDJE
Hrvatska gospodarska komora je partner Greencajt festivala.