Kineska delegacija iz najbogatijeg dijela Kine u posjetu Županijskoj komori Karlovac

Objavljeno: 17. 09. 2018. , Ažurirano: 18. 09. 2018.

Zhang Zhangsen, direktor glavnog ureda za trgovinu u gradu Ningbo na istočnoj obali Kine, i voditelji odjela susjednih gradova posjetili su 17. rujna HGK – Županijsku komoru Karlovac.

Delegaciju je primio predsjednik Zlatko Kuzman, upoznavši ih s gospodarskim potencijalom Karlovačke županije i Republike Hrvatske te mogućnostima za nova ulaganja i povezivanje tvrtki u ovom dijelu Europe. Kinezi su pokazali izrazito zanimanje za suradnju kineskih i hrvatskih tvrtki, povezivanje s hrvatskim lukama te proizvodnju poljoprivrednih proizvoda na području Republike Hrvatske.

Pozvali su zainteresirane hrvatske tvrtke na sudjelovanje na 29. međunarodnom sajmu istočne Kine, drugom po veličini sajmu u Kini koji organizira devet gradova i provincija istočne Kine. Sajam se održava od 1. do 4. ožujka 2019. godine u Šangaju, jednom od najbogatijih gradova u Kini i glavnom centru ekonomije. Grad Ningbo domaćin je tradicionalnog sajma robe široke potrošnje u sklopu kojeg se održava i specijalizirani dio sajma namijenjen promicanju suradnje Kine i zemalja srednje i istočne Europe u okviru inicijative 16+1 China CEEC Investment and Trade Expo, na koji su pozvali hrvatske tvrtke kako bi bolje upoznale kinesko tržište.

Mogućnosti i pogodnosti suradnje s tvrtkama Karlovačke županije članovi delegacije predstavit će na nadolazećoj konferenciji kineskih tvrtki koje žele investirati u Europi.