Izvor: Shutterstock

Kako upravljati intelektualnim vlasništvom u poduzetništvu, 14. lipnja

Objavljeno: 31. 05. 2023. , Ažurirano: 07. 06. 2023.

Odjel za obrazovanje Hrvatske gospodarske komore organizira radionicu Kako upravljati intelektualnim vlasništvom u poduzetništvu, koja će se održati u srijedu, 14. lipnja, od 9 do 13 sati u Vijećnici (Rooseveltov trg 2).

Cilj radionice je osvješćivanje i educiranje dionika poslovne zajednice o mogućnostima koje intelektualno vlasništvo nudi poduzećima temeljenim na znanju i inovacijama te u kreativnim i kulturnim industrijama. Prikazat ćemo važnost dobrih strategija upravljanja intelektualnim vlasništvom. Namjera je potaknuti poslovnu i akademsku zajednicu na zaštitu svojih izuma i drugih registriranih intelektualnih tvorevina te brigu o autorskim djelima i predmetima srodnih prava, osobito u digitalnom okružju, kako bi se bolje zaštitilo i  hrvatsko gospodarstvo.

Teme:

• Uvod o intelektualnim vlasništvu
  • Zakonodavni propisi koji reguliraju područje intelektualnog vlasništva
  • Autorska prava i srodna prava
  • Industrijsko vlasništvo
  • Način zaštite intelektualnog vlasništva.

Predavač je Romana Matanovac Vučković, redovna profesorica Pravnog fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, koja predaje i na Muzičkoj akademiji te na Akademiji dramske umjetnosti, a bila je voditeljica radne skupine za izradu novog Zakona o autorskom pravu i srodnim pravima.

Romana Matanovac Vučković.jpg

Romana Matanovac Vučković, redovna profesorica na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu; Izvor: HGK

Za poslovne subjekte koji plaćaju članarinu HGK, sudjelovanje je uključeno u članarinu, dok je za tvrtke koje ne plaćaju članarinu HGK, obrte i druge nečlanice cijena 53 EUR + PDV po polazniku.

Prijava sudjelovanja je obavezna putem Digitalne komore OVDJE, najkasnije do utorka, 13. lipnja, do 12 sati.

Upute za prijavu na edukaciju:

• Molimo da se svaki polaznik prijavljuje zasebno i sa svoje e-adrese kako bismo nakon završene edukacije mogli dostaviti elektroničku potvrde o sudjelovanju.
  • Prilikom prijave, u napomeni možete postaviti pitanje kako bi se predavači mogli bolje pripremiti za odgovore.
  • Ukoliko već niste prijavljeni na platformi Digitalna komora, a na edukaciju se želite prijaviti kao poslovni subjekt, molimo da nam se obratite na mail obrazovanje@hgk.hr. Molimo da u upitu navedete svoje kontakt podatke (telefon/mobitel i e-mail) kako bismo Vas mogli kontakrirati u što kraćem roku.
  • Nakon što se prijavite kontaktirat će vas Odjel za obrazovanje HGK i putem e-pošte vam dostaviti predračun.
  • Ako ste se u Digitalnoj komori prijavili kao fizička osoba, predračun/račun glasit će na fizičku osobu, a ako ste se prijavili u Digitalnoj komori kao poslovni subjekt, predračun/račun glasit će na poslovni subjekt. Profil korisnika u Digitalnoj komori možete mijenjati na vrhu stranice s desne strane klikom na ikonicu uz Vaše ime ili se obratite organizatoru edukacije kako bi spojili Vaš račun s poslovnim subjektom.
  • Predračun/račun bit će dostavljen osobi koja se prijavila na edukaciju putem Digitalne komore.
  • Molimo vas da nam javite ako odustanete od sudjelovanja na radionici nakon što ste se već prijavili kako bismo oslobodili prostor za one koji žele sudjelovati.

UVJETI OTKAZIVANJA:

Polaznicima koji plate kotizaciju, a neće moći sudjelovati, potpuni povrat kotizacije bit će moguć samo ako najave svoje otkazivanje na e-adresu obrazovanje@hgk.hr, najkasnije do utorka, 13. lipnja u 12 sati. Nakon tog roka, povrat novca više neće biti moguć.

Polaznicima koji su se prijavili na edukaciju, a nisu otkazali svoje sudjelovanje na e-adresu obrazovanje@hgk.hr, najkasnije do utorka, 13. lipnja u 12 sati, kotizacija će biti naplaćena (za članice koje plaćaju članarinu kroz konzumaciju članarine, dok za tvrtke koje ne plaćaju članarinu HGK i ostalim nečlanicama bit će ispostavljen račun).

Prijavom za sudjelovanje na edukaciji polaznici potvrđuju kako prihvaćaju ove uvjete otkazivanja.