Izvor: Lean startup Hrvatska

Kako iskoristiti dostupne alate za razvoj poslovne ideje

Objavljeno: 13. 10. 2020. , Ažurirano: 13. 10. 2020.

Hrvatska gospodarska komora uz podršku Lean startup Hrvatske od rujna do studenoga organizira BizHack Startup Caffe. Radi se o ciklusu pet online susreta s domaćim poduzetnicima s ciljem razmjene informacija, iskustava i znanja između poduzetnika i sudionika te međusobne pomoći pri lakšoj realizaciji poduzetničkih pothvata. Treći je webinar Startup alatnica, a održat će se 21. listopada u 17 sati.

Okupit će poduzetnike domaćine sa splitskog područja, a lokalni partner projekta je ICT županija. Na događaju sudjeluju Ivan Burazin, osnivač & CEO Codeanywhere, Vedran Đidara, stručnjak za razvoj projekata Sedam IT, Nikolina Jerković, vlasnica White Space obrta za dizajn i programiranje te osnivačica Pausalist.com, SaaS-a za izdavanje računa i ponuda za obrtnik,e i Armando Matijević, osnivač i direktor tvrtke SplitX.

Poduzetnici će podijeliti svoja iskustva u razvoju startupova i korištenju akceleratorskih programa i inkubatora kao jednoga od brojnih alata koji poduzetnicima pomažu u razvoju ideje i vođenju poslovanja. Svaka faza razvoja poslovanja nosi svoje pa je vrlo važno odlučiti se za pravi format pomoći pri razvoju poslovanja, kao i odabrati pravoga mentora. Webinar će se baviti i pregledom te analizom startup ekosustava u Hrvatskoj i svijetu.

Sudjelovanje na događaju je besplatno i otvoreno za prijave sudionika iz cijele Hrvatske. Održat će se na platformi Zoom na hrvatskom jeziku. Potrebna je prethodna prijava putem sljedeće poveznice: https://bit.ly/bizhackscprijava. Više informacija o ciklusu online susreta dostupno je OVDJE.

Ciklus BizHack Startup Caffe organiziran je u sklopu projekta „Promocija poduzetništva (KK.03.1.2.24.0001)“ kojem je svrha poboljšati negativnu percepciju poduzetništva u Hrvatskoj i time omogućiti stvaranje povoljnijeg poslovnog okruženja kao temelja za osnivanje, rast i razvoj poduzeća te društva u cjelini. Hrvatska gospodarska komora (HGK) partner je na projektu, a podršku u organizaciji ciklusa pruža Lean startup Hrvatska, organizacija koja već sedam godina radi na razvoju startup i poduzetničkog ekosustava te je zbog iskustva u organizaciji i provedbi preko 50 različitih događanja za startup ekosustav u Hrvatskoj i inozemstvu izabrana kao implementator aktivnosti ovog projekta.