Tomislav Tolušić, ministar poljoprivrede i potpredsjednik Vlada RH
Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Otvoren 16. Gospodarski sajam – sajam sira u Grubišnom Polju

Objavljeno: 15. 11. 2018. , Ažurirano: 19. 11. 2018.

U Grubišnom je Polju 17. i 18. studenoga održan 16. Gospodarski sajam - sajam sira.

Sajam je svečano otvorio Tomislav Tolušić, ministar poljoprivrede i potpredsjednik Vlade RH, koji je obišao sve izlagače sira i ostale izlagače koji su ga srdačno dočekali, a među njima posebno izlagači iz Virovitičko-podravske županije.

Na Sajmu je ocijenjen 31 uzorak sira.
Šampion sira 2018. polutvrdi je kravlji sir sirane Runolist iz obiteljske tvrtke Tomaić-Commerce iz Otočca u Lici.
Zlatnu medalju dobilo je šest uzoraka, srebrnu 19, a brončanu medalju četiri, dok je jedan uzorak neocijenjen.

20181117_112621.jpgMilan Vanđura, direktor HGK - Županijske komore Virovitica, Tomislav Tolušić, ministar poljoprivrede i potpredsjednik Vlade RH i Helena Pogledić, viša stručna suradnica u HGK - Županijskoj komori Bjelovar; Izvor: HGK

Na Sajmu su izlagala 134 izlagača, među kojima se na temelju suradnje Gospodarskog sajma sira iz Grubišnog Polja i sajma Viroexpo iz Virovitice, u organizaciji Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica, predstavilo osam izlagača iz Virovitičko-podravske županije: Ad Astra poklon galerija Virovitica, Asel Slatina, Dubra Suhopolje, Melisa Suhopolje, OPG Luka Ivoš Gornje Bazje, OPG Pemper Virovitica, Pčelarstvo Balint Virovitica i Špoljar Davor Terezino Polje.

20181117_105808.jpgIzložbeni prostor HGK - Županijske komore Virovitica; Izvor: HGK

Organizatori Sajma Grad Grubišno Polje, Bjelovarsko-bilogorska županija i Bjelovarski sajam pripremili su i organizirali niz popratnih sadržaja, stručnih skupova, degustaciju sireva, prezentaciju novih proizvoda, predstavljanje kuhinja nacionalnih manjina i smotru folklora.