Sajam sira otvorio je ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić
Izvor: HGK

Čak 12 izlagača s područja Virovitičko-podravske županije na 14. međunarodnomu gospodarskom Sajmu sira

Objavljeno: 27. 10. 2016. , Ažurirano: 23. 11. 2016.

U Grubišnom Polju 19. i 20. studenoga održan je 14. međunarodni Gospodarski sajam sira, na kojemu se, u organizaciji Hrvatske gospodarske komore i samostalno predstavilo dvanaest izlagača s područja ŽK Virovitica.

U Grubišnom Polju 19. i 20. studenoga održan je 14. međunarodni Gospodarski sajam sira, koji je otvorio Ministar poljoprivrede RH Tomislav Tolušić te je najavio pojačanu kontrolu namirnica iz uvoza, namijenjenih prehrani ljudi.

Obilaskom sajma, u neposrednom susretu, izlagači su izrazili velike simpatije i potporu ministru za sprječavanje plasmana neispravnih i pokvarenih proizvoda na tržište, što će se postići najavljenim kontrolama, čime će se očuvati zdravlje stanovnika te obuzdati i iskorijeniti nelojalna konkurencija.

Među brojnim izlagačima na sajmu se u organizaciji Hrvatske gospodarske komore i samostalno predstavilo dvanaest izlagača s područja Virovitičko-podravske županije: Špoljar Davor Terezino Polje, Pčelarstvo Balint Virovitica, Dubra Suhopolje, OPG Pemper Virovitica, OPG Petar Rakošević Virovitica, Radio Virovitica, Kreativna udruga Unikat Virovitica, Melisa Suhopolje, OPG Vašarević Slatina, Asel Slatina, Tuzlak Plet Slatina i Hrvatska gospodarska komora.

IMG_09971234S.jpg

Ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić s virovitičkim izlagačima na Sajmu; Izvor: HGK.