Željko Pecak
Izvor: HGK

Željko Pecak izabran za predsjednika Strukovne grupacije građevinske industrije, projektanata i arhitekata

Objavljeno: 24. 01. 2017. , Ažurirano: 30. 01. 2017.

Član Uprave Lasselsberger-knaufa d. o. o. Željko Pecak izabran je za predsjednika Strukovne grupacije građevinske industrije, projektanata i arhitekata Županijske komore Koprivnica na sjednici u četvrtak, 26. siječnja, u Križevcima, a za zamjenika je izabran direktor i vlasnik Švenda građenja d. o. o. Zoran Švenda.

“Vjerujem da ćemo djelovanjem u Strukovnoj grupaciji pri Županijskoj komori Koprivnica bolje surađivati s kreatorima gospodarskih politika te da ćemo organizacijom prezentacija o uporabi  novih materijala i tehnologija u građevinarstvu raditi na promicanju i ispunjenju razvojnih ciljeva građevinarstva”, poručio je Pecak, ističući da će se maksimalno angažirati i dati na raspolaganje kolegama,  članovima u unaprjeđenju rada Strukovne grupacije građevinske industrije, projektanata i arhitekata.

Na sjednici je Darko Jambreković iz Radnika d. d. predstavio nacrt prijedloga Posebnih uzanci u građenju (PUG) kao predstavnik Radne skupine za izradu nacrta Posebnih uzanci u građenju. One su odnos između naručitelja i izvođača u obavljanju građevinskih radova koje utječu na građenje. Jambrekovć je predstavio bitne odrednice nacrta: opći pregled nacrta prijedloga novih Posebnih uzanci u građenju, stručni nadzor građenja, naknadni i nepredviđeni radovi/ugovoreni radovi, ugovorna kazna/penali, primopredaja/tehnički pregled i okončani obračun/okončana situacija. HGK i HUP ovlašteni su Zakonom o gradnji (NN 153/13) utvrditi i objaviti posebne uzance u građenju koje se primjenjuju u skladu s posebnim propisima o obveznim odnosima.