Izaslanstvo kineske pokrajine Hebei posjetilo Virovitičko-podravsku županiju

Objavljeno: 18. 04. 2016. , Ažurirano: 14. 09. 2016.

Virovitičko-podravsku županiju, u ponedjeljak, 18. travnja, posjetilo je izaslanstvo iz kineske pokrajine Hebei: Jing An, pokrajinski direktor odjela Ministarstva trgovine uprave za poticanje ulaganja, Yan Zhao, pokrajinski glavni član odjela Ministarstva trgovine uprave za poticanje ulaganja, Chengli Wang pokrajinski član odjela Ministarstva trgovine uprave za poticanje ulaganja, Li Shen, ravnatelj Bank of China, Odjel za male i srednje tvrtke i Guo Daojun, generalni direktor ogranka Bank of China pokrajine Hebei, Odjel za male i srednje tvrtke.

U velikoj vijećnici Virovitičko-podravske županije (VPŽ) izaslanstvo je primila Sanja Bošnjak, obnašateljica dužnosti župana Virovitičko-podravske županije, uz prisustvo: Ane-Marije Petin, predsjednice Županijske skupštine VPŽ, Zdravka Dijaković, zamjenika župana VPŽ, Ivice Kirin, gradonačelnika Virovitice, Ivana Roštaš, gradonačelnika Slatine, Milana Vanđure, direktora Županijske komore Virovitica, Igora Androvića, pročelnika Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i europske fondove, Martine Jakelić, direktorice Turističke zajednice VPŽ, te predstavnika županijskih upravnih odjela i ustanova.

Željka Vuković, zamjenica ravnateljice i viša savjetnica za pripremu projekata Razvojne agencije Vidra, predstavila je Poduzetničke zone i mogućnosti ulagnja u Virovitičko-podravskoj županiji, Milan Vanđura, direktor Županijske komore Virovitica, prezentirao je vanjskotrgovinsku razmjenu Virovitičko-podravske županije i Kine, te uputio poziv da sudjeluju na 22. Viroexpu 2017, međunarodnom sajmu gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede,Danijel Smiljanić, direktor Pan parketa d. o. o. Čačinci, predstavio je proizvodni program tvrtke te Katica Petkov, komercijalna direktorica Keramike modus d. o. o. Orahovica, predstavila je asortiman keramičkih pločica.

Kinesko izaslanstvo pozvalo je predstavnike Virovitičko-podravske županije i gospodarstvenike da sudjeluju na međunarodnom gospodarskom sajmu Hebei 2016 u Kini i B2B razgovorima kako bi se predstavili potencijalnim poslovnim partnerima.