Izvor: HGK

Ivica Buble, direktor tvrtke Dalmatia Charter d.o.o., Trogir

Objavljeno: 19. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Bez podrške HGK-ŽK-a Split moje poslovanje svih ovih godina bilo bi mnogo lošije. Jedino je Komora žurno dostavljala sve informacije vezane za zakonske izmjene, davala obavijesti o sajmovima i organizirala povoljno sudjelovanje na njima.

Jedino nas je Komora kvalitetno okupila kroz strukovno udruženje i tako smo se uspjeli izboriti za neke zakonske okvire koje idu na ruku i nama i turizmu - i u konačnici cijeloj državi. Jedino je Komora aktivno radila da naša struka dobije čarter pravilnik i jedina se borila da nam porezni sustav omogući konkurentnost na tržištu.

Bojim se da bi se puštanjem plaćanja članstva u HGK-u na volju malim i srednjim poduzetnicima rad HGK-a doveo u slijepu ulicu, a o gubicima koje će doživjeti i poduzetnici i država strah me je i razmišljati. Držim sramotnim i samo razmišljanje da se  ovako mala članarina ukine. Postavlja se pitanje je li itko razmišljao o tome koliko malo plaćamo a koliko za taj novac dobivamo?

HGK nije samo institucija koja je nama poduzetnicima važna nego bi je trebalo poštivati i  s obzirom na njenu povijest. Ne poznajem državnu instituciju čiji su djelatnici svoj posao obavljali profesionalnije i odgovornije od ljudi u HGK-u. Ovom prilikom se posebno zahvaljujem gđi Ivi Kuliš i gosp. Branimiru Mađeru za nemjerljiv doprinos mojoj struci i svu pomoć koju smo dobili i moje udruženje i moja tvrtka.