Ivan Ćosić, predsjednik Županijske komore Slavonski Brod
Izvor: HGK

Ivan Ćosić novi predsjednik Gospodarskog vijeća HGK - Županijske komore Slavonski Brod

Objavljeno: 18. 01. 2024. , Ažurirano: 09. 02. 2024.

U Županijskoj komori Slavonski Brod održana je konstituirajuća sjednica Gospodarskog vijeća za mandatno razdoblje 2024. – 2028, na kojoj su uz članove vijeća imenovani predsjednik i zamjenik predsjednika. Za novog predsjednika GV izabran je Ivan Ćosić, direktor tvrtke Brodska posavina.

"Prije svega svim članovima Gospodarskog vijeća zahvaljujem na povjerenju i radujem se nastavku suradnje, koja nosi i mnoštvo odgovornosti u ovim izazovnim vremenima. Unatoč tome, nastavit ćemo raditi na korist i dobrobit ovog područja, posebice naših poduzetnika i gospodarstvenika, te u novom sastavu koji predstavlja spoj mladosti i iskustva, i dalje biti na usluzi i pomoći svima njima, u suradnji s Brodsko posavskom županijom, školama kao i ostalim institucijama značajnima za županijski razvoj gospodarstva i poduzetništva", istaknuo je Ćosić.  Za zamjenika predsjednika Gospodarskog vijeća izabran je Ivan Šimić, direktor poduzeća Clarum.

HGK5.JPG

Luka Burilović, predsjednik HGK ; Izvor: HGK

Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović naglasio je ključne izazove s kojima se susreće gospodarstvo te istaknuo važnost Gospodarskog vijeća kao strateškog tijela koje će pridonijeti donošenju odluka ključnih za razvoj gospodarstva.

"Istaknuo bi također i nužnost zajedničkog rada, dijaloga između različitih sektora gospodarstva te promicanja inovacija i održivog razvoja, te važnost suradnje i zajedničkog djelovanja u cilju poticanja gospodarskog rasta i razvoja", istaknuo je je predsjednik Burilović.

HGK8.JPG

Ivan Ćosić, predsjednik GV Županijske komore Slavonski Brod i Tomislav Tekić, poslovni tajnik ; Izvor: HGK

Inače, prema podacima Državnog zavoda za statistiku Brodsko-posavska županija je u 2022. i 2023. godini zabilježila veliki napredak u gospodarskom sektoru i rast prosjeka plaća, koji je, prema istom izvoru, u 3. kvartalu 2023. godine bio najviši u Republici Hrvatskoj.