Istraživanje poslodavaca u okviru ESF projekta Modernizacija sustava stručnog usavršavanja nastavnika strukovnih predmeta

Objavljeno: 20. 06. 2018. , Ažurirano: 20. 06. 2018.

U Županijskoj komori Osijek će se u četvrtak, 28. lipnja od 9 do 11 sati održati istraživanje u vidu dubinskog intervjua s vodećim tvrtkama u pojedinim sektorima s područja Osječko-baranjske županije, a koje će provesti Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih u okviru ESF projekta Modernizacija sustava stručnog usavršavanja nastavnika strukovnih predmeta.

Agencija provodi sveobuhvatno nacionalno istraživanje o suvremenim kriterijima i trendovima u gospodarstvu i industriji, s naglaskom na nove ili buduće tehnologije, smjerove razvoja pojedinih sektora, a s ciljem identifikacije tema za buduća stručna usavršavanja nastavnika strukovnih predmeta kako bi se podigle njihove kompetencije.

Ciljana skupina istraživanja su poslodavci u 13 obrazovnih strukovnih sektora.

U Županijskoj komori Osijek obavit će se istraživanje s predstavnicima u sektoru poljoprivrede, kemijske industrije, IT sektoru, građevinarstvu, prijevozu te administrativnim i pomoćnim uslužnim djelatnostima.