Istraživanje kriterija odabira Operativnog programa "Konkurentnost i kohezija"

Objavljeno: 19. 12. 2018. , Ažurirano: 20. 12. 2018.

Hrvatska gospodarska komora, kao aktivni dionik Odbora za praćenje Operativnog programa Konkurentnost i kohezija, na zamolbu Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije (MRRFEU), poziva hrvatske tvrtke, dosadašnje prijavitelje na pozive za dostavu projektnih prijedloga da ispune upitnik iz nastavka teksta i na taj način pripomognu budućem uspješnijem sustavu odabira EU projekata.

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije (MRRFEU), kao Upravljačko tijelo za Operativni program „Konkurentnosti i kohezija 2014.-2020.“ (OPKK) trenutno provodi vrednovanje sustava odabira projekata, primjene kriterija odabira  i poštivanje horizontalnih načela.

S ciljem daljnjeg unaprjeđenja OPKK, odnosno budućih poziva za dostavu projektnih prijedloga u okviru OPKK, navedeno vrednovanje obuhvaća i ispitivanje neuspješnih prijavitelja odnosno onih koji se nisu nikad ni prijavljivali na pozive za dostavu projektnih prijedloga u okviru OPKK.

Ako pripadate jednoj od navedenih kategorija (neuspješni prijavitelji ili oni koji se nisu niti prijavljivali), ljubazno vas molimo da ispunite upitnik.

Pod pratećim dokumentima (s desne strane) nalazi se pismo potpore MRRFEU s dodatnim informacijama o spomenutom vrednovanju te zamolbom za suradnju.

Prikupljeni odgovori su povjerljivi i koristit će se isključivo za potrebe ovoga vrednovanja. Napominjemo da je sudjelovanje u ovom istraživanju dobrovoljno, a odgovori koje ćete pružiti kroz upitnik su anonimni.

Ljubazno vas molimo za sudjelovanje u ispunjavanju ovoga upitnika, koje ne bi trebao oduzeti više od 20 minuta vašega vremena.

Za predmetno vrednovanje ugovorena je tvrtka Ecorys te vas molimo da u slučaju nejasnoća vezanih uz ovo istraživanje ili potrebe za dodatnim informacijama, slobodni ste kontaktirati Hrvoja Renku putem elektroničke pošte Hrvoje.Renka@ecorys.com ili pozivom na broj 091/721-2147.

Unaprijed vam zahvaljujemo na uloženom vremenu i sudjelovanju u ovom istraživanju!