Konferencija Okreni ploču
Autor: HGK - ŽK Dubrovnik

Istarske poduzetnice i poslovne žene sudjelovale na konferenciji o ženskom poduzetništvu u Dubrovniku

Objavljeno: 08. 03. 2019. , Ažurirano: 14. 03. 2019.

U Dubrovniku je 7. i 8. ožujka održana dvodnevna konferencija o ženskom poduzetništvu Okreni ploču, koju su organizirali Hrvatska udruga poslovnih žena Krug – Ogranak Dubrovnik i HGK – Županijska komora Dubrovnik.

Uz potporu HGK – Županijske komore Pula, Hrvatska udruga poslovnih žena Krug – Ogranak Istra organizirala je zajednički odlazak i sudjelovanje istarskih poduzetnica i poslovnih žena na konferenciji. Delegaciju su predvodile predsjednica Hrvatske udruge poslovnih žena Krug Gordana Restović i predsjednica HGK – Županijske komore Pula Jasna Jaklin Majetić.

Pozdravljajući sudionike konferencije, Gordana Restović istaknula je suradnju Hrvatske gospodarske komore i Udruge Krug, koja je rezultirala konferencijom u Dubrovniku te rekla kako se uspjeh članica Kruga ne mjeri samo na lokalnoj već i na nacionalnoj razini, na kojoj su dosad nagrađene dvije poduzetnice iz Dubrovnika.

U sklopu konferencije održana su tri panela - Zašto u poduzetništvo?; Ukorak s novim vremenom – digitalni korak te Poduzetnica na svom i po svom. Danijela Kasumović Maružin iz pulske tvrtke Punkt d.o.o. predstavila je primjer poslovanja društvenog poduzetništva na području ugostiteljstva i poljoprivrede u sklopu panela Poduzetnica na svom i po svom. Tvrtka Punkt zapošljava teže zapošljive osobe, posebice osobe s invaliditetom. Zbog postignutih rezultata rada, vlasnicu i osnivačicu tvrtke Danijelu Kasumović Maružin Udruga Krug proglasila je 2018. godine socijalnom poduzetnicom godine. Pritom je bilo potrebno zadovoljiti više nematerijalnih pokazatelja društvenih vrijednosti koje su od interesa za cijelu zajednicu, a u konkurenciji su bile poduzetnice iz cijele Hrvatske.

Istarske poduzetnice i poslovne žene po završetku konferencije susrele su se u Šibeniku s članicama šibenskog ogranka Kruga, a susretu su nazočili predstavnici Grada Šibenika, Šibensko-kninske županije, HGK – ŽK Šibenik i drugih institucija.