Izvor: Pixabay

Ispitivanje zrakopropusnosti i druga tehnička ispitivanja u graditeljstvu

Objavljeno: 29. 10. 2021. , Ažurirano: 29. 10. 2021.

Besplatno predstavljanje ispitivanja zrakopropusnosti i drugih tehničkih ispitivanja u graditeljstvu održat će se u utorak, 9. studenoga, u 11 sati, u Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Predstavljanje je namijenjeno graditeljskim tvrtkama, projektantima i tvrtkama koje provode nadzore u graditeljstvu.

Poseban naglasak bit će na ispitivanju zahtjeva zrakopropusnosti (engl. Blower-door test) koje se provodi prije tehničkog pregleda zgrade, a obavezno je za nove zgrade koje moraju zadovoljiti zahtjeve za zgrade nulte energije.

Voditelji prezentacije su stručnjaci tvrtke ZaštitaInspekt d.o.o. Osijek, koja ima ovlaštenje Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine za energetske preglede i energetsko certificiranje. Uz ispitivanje zrakopropusnosti, na prezentaciji će biti riječi i o ostalim ispitivanjima koje provode te problemima i nedostacima koji se pojavljuju u praksi.

Za sudjelovanje na predstavljanju potrebno je popuniti online prijavnicu u nastavku ovog teksta. Rok za prijavu je ponedjeljak, 8. studenog do 15 sati.

Predstavljanje organizira HGK – Županijska komora Osijek u suradnji s tvrtkom ZaštitaInspekt d.o.o.