Joze Tomaš i Maja Regjo

Inkubator HGK u Splitu dobra odskočna daska za poduzetnice početnice

Objavljeno: 17. 06. 2021. , Ažurirano: 18. 06. 2021.

Nakon tri godine uspješne inkubacije, Poduzetnički inkubator HGK – Županijske komore Split za poduzetnice početnice napušta poduzetnica Maja Regjo, koja nastavlja graditi i širiti svoju poduzetničku priču.

"Koliko god nam je teško rastati se od korisnica našeg Inkubatora po isteku ugovora, toliko smo sretni kada njihov poduzetnički projekt uspije i nastavi živjeti. To uostalom i jest svrha Inkubatora, da poduzetnicama da potporu i vjetar u leđa u prvim godinama poslovanja, kako bi ostale u poduzetništvu te se uspješno nastavile razvijati", poručio je predsjednik ŽK Split Joze Tomaš.

Maja Regjo primarno se bavi pružanjem konzultantskih usluga u nabavi i financijskim menadžmentom. Bila je vlasnica i direktorica tvrtke Regjo Consulting d.o.o., a nedavno je otvorila tvrtku CAELUM 1029. d.o.o. te joj je u planu fokusirati se na razvoj inovacije plutajućih modula namijenjenih odmoru, ali i poslovanju u smislu mobilnih ureda.

"Inkubator ŽK Split mi je pružio upravo ono što mi je na početku samostalnog poslovanja trebalo – povoljan uredski prostor, okruženje HGK u kojem sam bila na izvoru poslovnih informacija, mogućnosti poslovnog povezivanja kao i vrlo važne promocije. Tijekom razdoblja inkubacije stekla sam uspješne temelje te sada mogu napraviti još jedan korak naprijed, krenuti s daljnjim zapošljavanjima i razvojem, odnosno konačnom izradom inovativnog prototipa projekta plutajućeg modula Oasis Meu, na kojem već duže vrijeme radim", rekla je Regjo te dodala da je kroz Inkubator HGK i profesionalno i osobno stasala.

Cilj projekta Oasis Meu je izrada inovacijskog proizvoda – električnog autonomnog plovila s permanentnim magnetima, s naglaskom na razvoju i primjeni ekološkog izvora energije.

Poduzetnički inkubator HGK – Županijske komore Split za poduzetnice početnice je projekt Hrvatske gospodarske komore kojemu je cilj pridonijeti razvoju poduzetništva žena, pružajući potporu poduzetnicama početnicama. Pokrenut je sredinom 2015. godine, od kada radi u kontinuitetu.

Uz to što korisnicama pruža opremljene uredske prostore po povoljnim uvjetima, Inkubator im nudi i niz drugih pogodnosti: mentorsku, savjetodavnu i drugu pomoć u poslovanju koju Komora može pružiti, pristup najaktualnijim gospodarskim događajima i informacijama te mogućnosti dodatne promocije. Istekom dosadašnjih ugovora, ŽK Split će uskoro objaviti novi natječaj za korištenje uredskih prostora u Inkubatoru.