Izvor: HGK
Info dan HBOR-a i HAMAG-BICRO-a u ŽK Dubrovnik
Objavljeno: 19. 01. 2023.
Izvor: HGK
HGK – Županijska komora Dubrovnik u suradnji s Hrvatskom bankom za obnovu i razvoj i Hrvatskom agencijom za malo gospodarstvo, inovacije i investicije u ponedjeljak, 30. siječnja s početkom u 11 sati u prostorijama Županijske komore Dubrovnik, Pera Čingrije 6, organizira Info dan.
Sudjelovanje je besplatno uz prethodnu prijavu putem prijavnog obrasca u nastavku teksta.
Mira Krneta, voditeljica HBOR-ova područnog ureda za Dalmaciju predstaviti će kreditne programe:
- Investicije privatnog sektora s mogućnosti korištenja značajnih umanjenja programom utvrđene kamatne stope (3%, godišnje) za ulaganja usklađena s kriterijima zelene, digitalne tranzicije kao i ulaganja koja se odnose na povećanje konkurentnosti poslovanja te razvoja, sve sukladno uvjetima financijskog instrumenta NPOO.
- Obrtna sredstva Kriza 2022 – mjera za financiranje tekućeg poslovanja, poslovnim subjektima čije je poslovanje značajnije ugroženo aktualnim ratom u Ukrajini; predstavit će se mogućnosti korištenja sredstva, s uvjetima od 1,5% godišnje za prve tri godine otplate kredita, a zatim 2,5% godišnje u četvrtoj i petoj godini otplate.
Rafaela Drašković, voditeljica ispostave HAMAG-BICRO-a Dubrovačko-neretvanske županije predstavit će Financijske instrumente HAMAG BICRO-a:
- Investicijski zajam iz NPOO-a namijenjen za projekte zelene tranzicije, digitalizaciju poslovanja, jačanje konkurentnosti i otpornosti, u iznosu do 100 000,00 € uz kamatnu stopa 0,8%.
- ESIF Mikro zajam za obrtna sredstva za financiranje pripreme proizvodnje, sirovina, troškova zaposlenih, režijskih troškova do iznosa od 25 000,00 €, uz kamatnu stopu od 0,5-1%.
- Mikro i Male investicijske zajmove za obrtna sredstva iz Programa ruralnog razvoja koji su namijenjeni su za financiranje Mjera 4, 6 i 8 iz PRR 2014.-2020.
- Jamstva za osiguranje poduzetničkih investicijija za kredite poslovnih banaka i HBOR-a, Nacionalno jamstvo PLUS i ESIF, pojedinačna jamstva, ograničena Portfeljna jamstva i subvencija kamatne stope iz NPOO-a.
Uz raspravu na kraju predstavljanja, prisutnima će se omogućiti i pojedinačni razgovori s predavačicama.
Molimo da u prijavnici naglasite želite li individualni razgovor i sa kojom predavačicom. Također, ako imate pitanja za koja želite da se odgovore na predavanju upišite ih u prijavnicu.