Izvor: HGK

Imotski vinari na „Cvitu razgovora“ predstavili svoja najbolja vina

Objavljeno: 14. 08. 2025.

U organizaciji Udruge vinara i vinogradara Imotskog vinogorja, u Imotskom je jučer održan festival vina “Cvit razgovora”. Na manifestaciji se predstavilo 18 lokalnih vinara i OPG-ova. 

Hrvatska gospodarska komora tradicionalno podupire ovu vinsku manifestaciju koja promovira kvalitetna hrvatska vina kao i znakove kvalitete HGK. 

20250813_194733.jpgIzvor: HGK.

Na otvorenju „Cvita razgovora“, ispred Hrvatske gospodarske komore uzvanike je, u ime predsjednika HGK Luke Burilovića, pozdravio savjetnik predsjednika HGK Petar Mišević, koji je istaknuo da je ovaj festival vina brend koji treba podržavati, poticati i afirmirati jer se time promovira kvaliteta, tradicija i prepoznatljivost hrvatskih vina. 

Mišević je poručio da će HGK i dalje podupirati ovakve manifestacije koje promoviraju kvalitetne proizvode i doprinose izgradnji prepoznatljivosti domaćih brendova.

Brojni posjetitelji imali su priliku kušati vina imotskog vinogorja, među kojima prevladava kujundžuša, autohtona sorta šireg imotskog područja, ali i druge sorte poput sivoga pinota, chardonnaya i vranaca. 

1000011568.jpgIzvor: HGK.