Webinar COVID-19: Mjere za pomoć gospodarstvu – Pregled mjera za očuvanje radnih mjesta i plaćanje poreza u posebnim okolnostima

Objavljeno: 26. 04. 2020. , Ažurirano: 27. 04. 2020.

Međunarodna trgovačka komora (ICC) Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Deloitte d.o.o. s velikim vas zadovoljstvom pozivaju na besplatan webinar COVID-19: Mjere za pomoć gospodarstvu – Pregled mjera za očuvanje radnih mjesta i plaćanje poreza u posebnim okolnostima koji će se održati u srijedu, 29. travnja, u 11 sati putem aplikacije MS Teams.

Webinar će trajati 90 minuta, a uključivat će i dio s pitanjima i odgovorima.

Webinar će predstaviti trenutno dostupne ključne gospodarske mjere Vlade RH usmjerene na očuvanje radnih mjesta i plaćanje poreza u posebnim okolnostima te savjetovati što je potrebno učiniti odmah kako bi poduzetnici održali poslovanje i minimizirali utjecaj krize. Također, pružit će se prilika za postavljanje pitanja koja su goruća za tvrtke u ovoj situaciji.

Teme koje će vam predstaviti vrhunski stručnjaci su:

• Potpore za očuvanje radnih mjesta – potpore poduzetnicima koje dodjeljuju Hrvatski zavod za zapošljavanje kako bi se održala zaposlenost u uvjetima krize uzrokovane pandemijom koronavirusa
  • Plaćanje poreza u posebnim okolnostima – odgoda i/ili oslobođenje od plaćanja poreza i drugih javnih davanja u posebnim okolnostima.

Uvodničar:

• Helena Schmidt, partnerica u Deloittevu Odjelu poreznog savjetovanja

Moderator:

• Filip Kanić, viši menadžer u Deloittevu Odjelu poreznog savjetovanja

Predavači:

• Marija Juran, menadžerica u Deloitteovu Odjelu poreznog savjetovanja
  • Mateja Njirić, menadžerica u Deloittevu Odjelu poreznog savjetovanja

Prijava:

• sudjelovanje je besplatno
  • prijaviti se možete putem online prijavnice (u nastavku)
  • nakon što se prijavite, dobit ćete upute za povezivanje na webinar
  • rok za prijavu sudionika: srijeda, 29. travnja, do 9 sati

Kontakt-osoba:

• za sva dodatna pitanja o organizaciji webinara možete se obratiti Ani Marguerite Tomulić, višoj stručnoj suradnici (e-adresa: atomulic@hgk.hr; tel.: 01/ 4561-553).

Pridružite nam se na ovom drugom u seriji webinara koje pripremamo za poslovnu zajednicu o aktualnim temama povezanima s krizom Covid-19.